• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Кулеба розповів, про що здебільшого говоритимуть Байден та Зеленський

Президенти України та США Володимир Зеленський і Джозеф Байден під час зустрічі у Вашингтоні, що планується на липень, детально обговорять участь Штатів у процесі політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на сході нашої країни та боротьбу з російської агресією

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

 Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню Ліга, передає "ДС".

«Програма-максимум – зробити новий крок у питаннях взаємодії з нашими партнерами у сфері безпеки та оборони, інвестицій і торгівлі. Я поки не знаю, чи вийдемо ми із зустрічі вже з готовою відповіддю про те, якою буде участь США у процесі політико-дипломатичного врегулювання і протидії російській агресії, але точно президенти будуть дуже детально про це говорити. Це буде ключова тема», — сказав Кулеба.

Він додав, що мета України – знайти такий формат участі США у переговорах, який даватиме максимальний результат. За словами глави української дипломатії, американці «вже у цьому процесі, але цього недостатньо, щоб змінити поведінку Росії».

Кулеба також зауважив, що росіяни «категорично не відкидають питання взаємодії з американцями на цьому треку».

«Пригадайте лінію Сурков-Волкер. Але в нормандському процесі маємо проблеми. Всі кажуть: Росія, ти – сторона конфлікту, виконуй зобовʼязання, припиняй війну. А Росія каже: ні, ми не сторона конфлікту. Поки ми не розвʼяжемо цей вузол, повноцінне врегулювання неможливе. І треба з американцями дуже предметно поговорити про те, як розвʼязати цей вузол. Яку побудувати комбінацію, щоб ми вийшли з глухого кута», — резюмував міністр.

Як писала "ДС", 7 червня відбулася телефонна бесіда Джо Байдена і Володимира Зеленського. Американський лідер запросив Зеленського відвідати Вашингтон.

Дмитро Кулеба заявив, що зустріч Байдена і Зеленського відбудеться в липні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua