• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кулеба впевнений, що РФ не дозволить США приєднатися до "нормандського формату"

У розмові з новим держсекретарем США Ентоні Блінкеном обговорювалося залучення США у процес врегулювання ситуації на Донбасі

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Пресслужба МЗС
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Яніні Соколової, передає "ДС" з посиланням на Новини Донбасу.

За словами Кулеби, він сказав держсекретареві США, що "Україна буде вітати настільки глибоке залучення Сполучених Штатів у процес протидії російській агресії, наскільки самі Сполучені Штати готові глибоко зануритися у цей процес".

Глава МЗС нагадав, що у 2014 році спочатку був створений так званий Женевський формат, куди входили США.

"Зібралися у Женеві держсекретар США [Джон] Керрі, наш міністр закордонних справ Андрій Дещиця, Лавров (глава МЗС Росії, — ред.). Вони там сиділи і говорили, і в принципі, це була зачіпка, і, з моєї точки зору, потрібно було "качати" цю історію далі. Але потім в Україні відбулися президентські вибори, відбулася легендарна вже поїздка в "Нормандію", і там був створений вже інший формат", — розповів Кулеба, як змінився формат переговорів з приходом до влади президента Петра Порошенка .

Дипломат підкреслив, що не може назвати те, що сталося помилкою: "Тоді був реально такий хаос. І тут уже поєдналися не міністри закордонних справ, а чотири лідери держав — Німеччини, Франції, Росії та України — і сіли про щось говорити. Так народився "нормандський формат".

На думку Дмитра Кулеби, потрібно було залишатися у Женевському форматі та продовжувати його виводити на новий рівень.

"Але, будемо відверті, росіянам був вигідніше "нормандський формат", тому що їм не потрібні були за столом переговорів Сполучені Штати. Тому "нормандський формат" став таким, яким він є. Він досяг певних результатів. Ми б хотіли, безумовно, щоб він був більш ефективним, і постійно працюємо над цим. Але потрібно розуміти, що вступити у "нормандський формат" можна, як в НАТО, — тільки за консенсусною згодою всіх держав-учасників", — зазначив глава МЗС.

Він підкреслив, що малоймовірно, що Росія дасть таку згоду.

Нагадаємо, раніше керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Сполучені Штати Америки як стратегічний партнер України можуть зіграти одну з ключових ролей у припиненні війни на Донбасі та поверненні українських територій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua