• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

КВУ спростував слова голови Нацполіціі про відсутність порушень під час "опитування Зеленського"

Реклама на dsnews.ua

Спостерігачі Комітету виборців України навели ряд фактів, які свідчать про порушення виборчого законодавства під час т.зв. "опитування" президента Володимира Зеленського в день голосування на місцевих виборах 25 жовтня

Факти таких порушень перелічені на Facebook-сторінці Комітету, передає "ДС".

Так у Черкасах (виборча дільниця. 711040) член ДВК особисто безпосередньо в приміщенні дільниці роздавала бланки президентського опитування, зазначають у КВУ. Свої дії вона аргументувала тим, що провести анкетування її попросили волонтери.

У Бердянську Запорізької області (в.д. 650 651), за даними Комітету, мали місце спроби проводити опитування у приміщеннях дільниць. Після майже годинного пояснення вимог чинного законодавства інтерв’юери перенесли опитування за межі виборчих дільниць.

"У с. Утківка Харківської обл. селище Утківка (в.д. 630869) опитування проводилося в приміщенні виборчої дільниці. Член ДВК відмовлявся реагувати, закликав поважати роботу інтерв’юерів", — повідомляють представники Комітету.

Також спостерігачі КВУ повідомляють, що опитування не проводиться на значній частині виборчих дільниць. Зокрема опитування не було проведено поблизу виборчих дільниць. 800039, 800040, 800093 у Києві.

"Окрім цього часто мають місце факти, коли, через відсутність належної підготовки, інтерв’юери на власний розсуд переконували виборців щодо необхідності зменшення кількості народних депутатів України, важливість питань Будапештського меморандуму тощо. Окремі виборці не сприймають таку роз’яснювальну роботу, що в окремих випадках призводить до конфліктних ситуацій", — підсумували активісти.

Нагадаємо, раніше Глава Національної поліції України Ігор Клименко заявляв, що опитування, ініційоване президентом України, проводиться виключно за межами виборчих дільниць та закликав "уникати політичних спекуляцій" з цього приводу.

    Реклама на dsnews.ua