• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Лагард сказала, коли в Україні можуть побороти корупцію

Реклама на dsnews.ua
На боротьбу з корупцією в Україні можуть піти роки, а створення Національного антикорупційного бюро є лише "першим кроком"

Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, відкриваючи конференцію в аналітичному центрі Brookings у Вашингтоні, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Наступні кроки з подолання корупції в Україні мають включати розширення повноважень за переслідування підозрюваних злочинців і розширення можливостей прокуратури висувати звинувачення в антикорупційних судах, підкреслила Лагард.

"Ситуація в Україні відзначає наше більш широке завдання: домогтися тривалих змін. Для цього міжнародні організації, громадянське суспільство і політичні лідери повинні діяти спільно. І ми будемо сприймати реалістично швидкість можливого прогресу. Культура і звички, хороші чи погані, не змінюються в день", - зазначила вона.

"Світло - найкраща дезінфекція", - сказала Лагард словами верховного судді США Луїса Брандайса і оголосила про нових дослідницьких ініціативи з розробки методології для кількісного та якісного аналізу проблеми.

Дослідження буде проводити аналітичний центр Brookings і Міжнародна фінансова корпорація.

"Щороку світ втрачає від хабарництва, - що є тільки одним з проявів корупції, - від 1,5 до 2 трлн доларів - близько 2% світового ВВП. Ці втрати - лише верхівка айсебрга - довгостроковий вплив - набагато більше", - повідомила глава МВФ.

    Реклама на dsnews.ua