• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Луганську область віддали Саші Януковичу

Чутки про те, що Андрій Альоша призначений "смотрящим" на Луганщині, стали справжньою бомбою, адже ще недавно здавалося, що його політична зірка закотилася
Фото: news.pn
Фото: news.pn
Реклама на dsnews.ua

Депутат Лисичанської міської ради від "БПП" Солідарність" Віталій Шведов розповів, що Луганської обласної військово-цивільної адміністрацією фактично керує "смотрящий" Януковича-молодшого екс-депутат донецької міськради Андрій Альоша.

Хто такий Альоша?

Андрій Альоша - любить ефектні речі. На перше засідання Донецької міськради він приїхав на Бентлі і перегородив відразу кілька паркомісць. Але на нього ніхто не образився, адже він входив в найближче оточення Олександра Януковича і міг собі дозволити подібні речі. Альоша - це типовий спецпорученец. Він не бізнесмен і не політик. Він фахівець по "консалтингу". Його місія - розставити правильних людей на відповідні підприємства (у першу чергу комунальні). Саме тому, за рік до падіння Януковича, він був відряджений у Запоріжжі на скромну посаду радника губернатора. У той час область курирував Анісімов. Після його затримання і звинувачень з боку низки бізнесменів, в місто і прибув новий смотрящий - Альоша, якого безпосередньо асоціювали з Олександром Януковичем.

Вірний своїй любові до спецефектів, Альоша оселився в єдиному в місті п'ятизірковому готелі на березі Дніпра і почав свою роботу. Тоді, багато розповідали про те, що саме в "Шератон" чиновники ходили зі своїми доповідями, а для того, щоб не було плутанини, помічники Альоші влаштували два роздільних прийомні дні: один для працівників мерії, а другий для обладміністрації.

Загалом, у найкоротші терміни, Альоша почав щільно курирувати всі грошові управління. Більш того, після революції, його вплив хоч і зменшився, але не було загублено. Ніхто з правоохоронних органів його діяльністю не цікавився. Після раптової смерті Пеклушенко інтерес до Альоші і зовсім зник (Син в цей час переконував Банкову, що на прийдешніх місцевих виборах зуміє відібрати голоси у проахметівського висуванця Опозиційного блоку, тому Сіна ніхто закривати теж не збирався). Але після поразки колишнього голови міськради і вибудовування управлінської вертикалі новим ахметовським мером, здавалося, що більше Альоші вже не випливе. І тут - заява одного Туки.

Хто поставив Альошу?

Головне питання - хто поставив Альошу. Віталій Шведов говорить про депутата від БПП Артура Герасимове. Але ця версія виглядає притягнутою за вуха, так як Герасимов ніколи в Луганську область не "вилазив". При цьому Шведів, очевидно з етичних причин не говорить нічого про роль Туки в цій історії. Ні для кого не секрет, що кілька тижнів тому, після поїздки в столицю, глава Луганської області приїхав у Сєверодонецьку в більш ніж пригніченому стані і навіть подумував про відставку. Але відставка не відбулася. Тоді ж в області почали вголос говорити про Альошу і його ролі в новітній історії регіону.

Реклама на dsnews.ua
Поки ще рано стверджувати, що Альоша став повноправним смотрящим і його ім'ям вирішується все в регіоні. Більш коректно було б говорити про те, що Альоша почав входити в регіон з мовчазної згоди Туки.

Можна не сумніватися, що така позиція керівника області може пояснюватися тільки двома версіями: або він не розуміє що відбувається (ймовірність не більше 1%) або ж він не може або не хоче перечити комусь нагорі в АП. Говорити про те, що на Туку є компромат чи він комусь продався не доводиться. Це виглядає як фантастика. Про Туку можна говорити, що він поганий керівник, що пересварився з багатьма людьми. Але говорити про те, що він корупціонер - значить брехати.

Навіщо один Туки розсекретив Альошу

Заява Віталія Шведова виглядає, як виклик Банковій. Зараз все залежить від Туки. У глави Луганської області є три варіанти дій. Перший: він назве все це брехнею і поклепом (бажанням Шведова потрапити в антикорупційний тренд). Другий - він отмолчится. І нарешті третій - він звинуватить когось на Банковій в тому, що йому не дають працювати і вкидають корупціонерів.

Хоча насправді, треба також відзначити, що довгий пост Шведова в ФБ поки не має конкретики. Він не називає конкретні імена і прізвища не називає фірми. І цілком реально, що роль, яку Шведів приписує Андрію Альоші на Луганщині, перебільшена. Хоча, для того, щоб переконати суспільство в тому, що Альоша не дивиться, треба Туку прикласти титанічні зусилля.

    Реклама на dsnews.ua