• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Лукашенко піддався пропаганді і перетворює країну на придаток Росії, — МЗС

Заяви самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка про загрози з боку України є інсинуацією

EPA
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Вкотре стали свідками безпідставних інсинуацій на адресу України з боку Лукашенка. Очевидно, що Лукашенко вже повністю засвоїв шаблони російської пропагандистської риторики щодо загроз з боку країн Заходу та України зокрема", — сказав він.

Ніколенко зазначив, що, кажучи про "примарні американські бази та табори бойовиків в Україні", Лукашенко паралельно перетворює Білорусь в суцільну військову базу Росії.

"Саме з боку Російської Федерації сьогодні йде основна загроза для України, Білорусі і дружнього нам білоруського народу. Зберегти суверенітет і незалежність Білорусі, а не перетворитися на придаток Росії — ось над чим варто насправді замислитися в Мінську", — підкреслив речник МЗС.

Крім того, як сказав Ніколенко, Україна ніколи не втручалася і не планує втручатися в справи Білорусі, а також не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу.

"Водночас ми усіма силами і засобами далі захищатимемо свою свободу, незалежність і вільний демократичний вибір українського народу на користь європейської та євроатлантичної інтеграції. Ми робимо це не проти когось, а виключно тому, що бачимо майбутнє України в об’єднаній родині вільних європейських народів. І таке ж майбутнє відповідає інтересам Білорусі", — додав він.

Як повідомляла "ДС", раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко і глава Кремля Володимир Путін обговорили розміщення військ НАТО в Україні і домовилися, що будуть приймати спільні заходи у відповідь. За словами Лукашенка, на американських військових базах готують бойовиків для участі в операціях на території Білорусі проти його режиму.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua