• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Любченко може зберегти посаду віцепрем'єра незважаючи на скандал з хабарем в $ 5 млн, - експерт

Вкидання в анонімних телеграм-каналах не варто сприймати за чисту монету. Таким чином легко перетворити чиновника на "токсичного" для влади або натякнути йому, що кадрове рішення вже прийнято

Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив на своїй сторінці в Facebook політолог Вадим Карасьов, коментуючи потенційні кадрові перестановки в уряді, передає УНН.

Він нагадав, що питання кадрових ротацій, яке обговорювали в кулуарах парламенту і — з подачі правлячої монобільшості — в ЗМІ ще з кінця липня, так і не закінчилося конкретним результатом.

"Спочатку зміну чи не всього складу Кабміну нам обіцяли на початок осені, потім — на поїздку "Слуг народу"в Трускавець, ось недавно Давид Арахамія озвучив чергову "контрольну дату" — 18 жовтня. Хоча і це далеко не гарантія, що соціальний ліфт взагалі буде переміщати когось по владній вертикалі", — написав політолог.

Більш того, за його словами, цілком ймовірно, що навіть масштабне переформатування Кабміну не призведе до відставки прем'єра, який всіх влаштовує.

"Нерозумно заперечувати, що ми стали свідками зсуву в методах інформаційних маніпуляцій, які влада веде через підконтрольні або занадто довірливі ЗМІ, що сприймають будь-яке шепотіння на вухо як "важливий інсайд". Очевидно, що, називаючи окремі прізвища, керівників відомств, як мінімум, "запрошують до діалогу" — обговорити досягнення, намітити план "виправлення", змінити вектор "реформ". В якій формі проходить такий "діалог" — через відкрите засідання фракції, або через вечерю в дорогому заміському ресторані — це вже питання десяте", — зазначив Карасьов.

На його думку, багатьом з міністрів, які можуть бути відставлені, є що втрачати, зокрема, різні схеми, куди вже давно інтегровані і родичі, і підконтрольний бізнес, і навіть зацікавлені колеги з інших відомств. "І багато хто, ймовірно, буде готовий чіплятися за такі крісла зубами, як би політично некрасиво це не виглядало", — додав експерт.

Як приклад він навів ситуацію навколо Олексія Любченка. "Анонімні телеграм-канали, наприклад, опублікували нещодавно фото, схоже на скріншот листування першого віце-прем'єра Любченка, де той нібито пропонує 5 млн доларів за те, щоб залишитися на посаді

І отримує відповідь, що він став "занадто токсичним" для влади, оскільки причетний до крадіжки сотень мільйонів з бюджету", — написав політолог.

Карасьов додав, що такі вкидання не варто приймати за чисту монету. "Але потрібно визнати: Любченко дійсно досить давно фігурує в ЗМІ як людина, причетна до "скрутки ПДВ" на 30 млрд грн, розмови про його токсичність для владної верхівки — також далеко не новина для Печерських пагорбів. Навіть якщо конкретно цієї розмови в реальності не існувало, то це цілком міг би бути натяк, що кадрове рішення по кандидатурі першого віце-прем'єра вже прийнято", — резюмував він.

    Реклама на dsnews.ua