• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

Мати драконів. Навіщо Тимошенко конкурувати з "головними сідницями Євробачення"

Справжня жінка може з нічого зробити три речі: салат, зачіску і скандал
Фото: facebook.com кадр із т/с "Гра престолів"
Фото: facebook.com кадр із т/с "Гра престолів"
Реклама на dsnews.ua

Завдяки новим косичкам, зробили лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко схожою на матір драконів Дейнерис Таргаріен, Світовий конгрес українців у багатьох тепер асоціюється з "Грою престолів". Соцмережі обговорюють грайливий облягаючу сукню Юлії Володимирівни більше, ніж порядок 50-річчя поважної організації, що об'єднує навколо себе українців з 53 країн світу. Скандал вийшов знатний. Міжнародний конгрес перетворений на світську тусовку, на якій Вона стала неперевершеною зіркою. Коли Джордж Мартін говорив, що головною героїнею його саги є влада, він навряд чи передбачав, що його слова будуть сприйняті настільки буквально.

Справа, звісно ж, не в новому образі Юлії Тимошенко, який обговорюється в соцмережах. Причин, за якими жінка змінює зачіску, може бути багато: всім на зло, хай знають, життя дала тріщину, пора щось міняти, не витримала. Та хіба мало. Навіщо політик міняє образ - теж не таємниця. Іноді це спроба привернути новий електорат, іноді епатаж з розряду: "Що б не говорили - лише б не забували". Ось тільки гламурний прикид лідера "Батьківщини" на Ukrainian World Congress - це зовсім не про політику і не про жіночність. Це про доречність. Про такт і шик, які ніколи не повинні змінювати публічної особи.

Юлія Володимирівна прийшла на конгрес українців - політичне, між іншим, подія - в образі Матері драконів, ватажка варварів, які допомагають їй здобути трон. І суспільству вже не цікаво, які питання обговорювалися на конгресі, які обігу зачитувалися. "А ви бачили її зачіску? Що вона хотіла цим сказати?" - питають українці один одного. Нічого. Нічого вона не хотіла сказати. Вона просто сподівалася зробити фурор. І в неї вийшло. А діаспора, 53 країни-учасниці, адвокація України в ООН, ПАРЄ, лобіювання питання визнання Голодомору геноцидом українського народу - все це потонуло в тріскотні про новому образі екс-прем'єра.

Жінка в політиці змушена щодня доводити, що її розум, професійні якості, принциповість і ціннісно-моральна жилка не повинні оцінюватися за гендерною ознакою. Так, вона жінка. Тому носить спідниці, прикраси і готує на національному телебаченні своє фірмове блюдо, кожен раз, коли публіка цікавиться, чи не заважає кар'єра її жіночої сутності. Але вона політик. Тому, коли мова йде про політичні інтереси країни, вона готова виступати на рівних з іншими політиками. У сучасному світі гендерна грань поступово стирається. Сьогодні можна побачити жінок-політиків, самозабутньо б'ють боксерську грушу і чоловіків, які "більше всього на світі люблять, коли сім'я поглинає приготований папою вечеря". Але те, що залишається незмінним - так це такт і почуття міри. Жінки-політики не чіпляють на себе милашный образ, коли ведеться публічне обговорення політичних питань. Як і чоловіки не хизуються маскулийностью, коли від них чекають політичних рішень. Всьому своє місце і час. Якби Даля Грібаускайте, або Маргарет Тетчер надумали зображати з себе принцесу Лею на новорічній вечірці - це, звичайно ж, потрапило б у таблоїди. Але якщо б вони заявилися на всесвітній конгрес з буклями і в негліже - це був би кінець їх політичної кар'єри.

Залучення до себе уваги неналежним нагоди зовнішнім виглядом - це прояв нарцисизму. Эпатируя публіку, нарцис насолоджується виробленим ефектом, одночасно знецінення присутніх і весь захід. Запрані треники на зборах акціонерів, декольте в церкві, вечірнє плаття в черзі за кавунами. Все це як би говорить: "Плювати я хотів на ваші дрес-коди. Я вище умовностей. Мені все можна". Нарцис жадає, щоб обговорювали його, а не привід, за яким всі зібралися. Це крадіжка додати собі популярності за рахунок значимості заходу. Щось подібне робить "Кілер червоних доріжок" Віталій Седюк. Цей персонаж, що іменує себе українським журналістом, який став відомий за рахунок того, що примудрився напасти на всіх зірок, на всіх червоних доріжках світу. Кім Кардашьян, Бред Пітт і Анжеліна Джолі - всі вони постраждали від спроб Віталія Седюка стати головною зіркою зборів знаменитостей. Коли Седюк блиснув п'ятої точної українською Євробаченні, він вже був досить відомий у світі. Його кар'єра побудована на демонстрації, перемикання уваги на себе в неналежному місці і часу.

Хтось із коментаторів написав, що новий образ лідера "Батьківщини", м'яко кажучи, не за віком. Але є, мовляв, такі жінки, яким можна все. І це правда. Жінці можна все і ще трохи більше. Ось тільки політик - це не жінка, а політичний захід не комік-кон. Французи кажуть, що найскладніше для жінки - "носити свій вік з елегантністю". Схоже, в українців з'явився шанс внести свою лепту в загальносвітовий звід правил доречності. Найскладніше для політика, не переплутати політичне збори з ярмаркою марнославства.

Якби нарцис "виявляв свою індивідуальність" у ситуації, де всі ведуть себе, виглядають і самостверджуються так само, як і він, йому навряд чи вдалося б виділитися. Чесна конкурентна середовище - ось чого не терпить нарцис. Уявіть Седюка, який заглядає під спідницю дівчині в нічному клубі, або лізе з поцілунками до головного самця отвязной тусовки. Уявіть собі Юлію Тимошенко в косичках на зборах фанатів "Гри престолів". Обговорення епатажного появи, звичайно ж, було б. Але не було б переключення уваги з події, на якому зібралися точно такі ж любителі екзотики. Не було б скандалу. А цього нарцис, який більше всього на світі боїться загубитися в натовпі, ніяк не може допустити.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua