• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Майже пів тисячі чиновників "склали компанію" Ситнику в Реєстрі корупціонерів

Упродовж січня поточного року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів), 477 чиновників

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби НАЗК, оприлюдненому 17 лютого, інформує "ДС".

Зазначається, що відомості були внесені за результатами опрацювання 1029 судових рішень, надісланих Державною судовою адміністрацією України.

Серед осіб, які потрапили до Реєстру, 104 притягнуто до кримінальної та 375 — до адміністративної відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Деякі особи притягалися до відповідальності по кілька разів.

До кримінальної відповідальності притягнуто: двох депутатів місцевих рад; одного посадовця рядового і начальницького складу Збройних Сил України та військових формувань; 1 працівника органів Державної митної служби України або атестований у складі Держмитслужби; 1 посадовця органів чи установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби; 6 працівників юридичних осіб публічного права (це можуть бути працівники державних установ, підприємств, організацій, які здійснюють адміністративно-господарські або організаційно-розпорядчі функції).

З кримінальних правопорушень у вересні постановлено вироки за фактами: пропонування, обіцянки або надання хабарів службовцям (67 осіб), а також прийняття пропозиції хабаря (10 осіб).

До адміністративної відповідальності притягнуто: 188 депутатів місцевих рад; 62 посадовці юридичних осіб публічного права, які не зазначені в пункті 1 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції"; 19 працівників органів Національної поліції або поліцейських.

Серед адміністративних порушень: несвоєчасне подання декларації (352 особи), порушення вимог щодо запобігання конфлікту інтересів (18 осіб).

Також до Реєстру корупціонерів внесено відомості стосовно 11 осіб, на яких накладено дисциплінарні стягнення за правопорушення пов’язані з корупцією.

Довідка. Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів) – це портал, де міститься інформація про всіх фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні правопорушення. НАЗК адмініструє цей реєстр з лютого 2019 року.

Нагадаємо, у грудні 2019 року директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник потрапив до Єдиного реєстру осіб, які вчинили корупційні або повʼязані з корупцією правопорушення.

Раніше також повідомлялося, що через півторарічний тиск з боку НАБУ в особі його директора Артема Ситника один з найбільших агрохолдингів України був змушений повністю зупинити виробництво на 37 підприємствах, а 13 тисяч працівників втратили роботу. Більш того, державний бюджет за минулий рік недоотримав 1,5 млрд грн податків.

Акціонер агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк звинуватив Артема Ситника в неправомірному переслідуванні з мотивів особистої помсти: директор НАБУ був визнаний судом винним у вчиненні корупційного правопорушення і внесений до офіційного Реєстру корупціонерів НАЗК. Головним свідком сторони обвинувачення у цій справі був радник сестри Бахматюка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua