• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Медведчук: Звинувачення на мою адресу — це провокація, щоб я або припинив політичну діяльність, або залишив країну

Фінансування тероризму лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком або його родиною повністю виключено. А подібні звинувачення, озвучені секретарем РНБО Олексієм Даніловим, — це не більш ніж провокація

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук
Реклама на dsnews.ua

Про це Віктор Медведчук заявив в інтервʼю ВВС News Україна.

«Та маячня, яку несе Данілов з посиланням на СБУ, — це просто провокація для того, щоби спочатку закрити три інформаційні канали, а потім обмежити мене, створити мені такі умови, щоб я або припинив політичну діяльність, або щалишив країну. Немає ніяких підстав стверджувати і навіть підозрювати мене в тому, що було якесь фінансування тероризму. Це викликає у мене сміх. Що значить фінансував тероризм? Я що, гроші носив в Луганськ, Донецьк? Всі мої відносини з Луганськом і Донецьком полягали лише в питаннях обміну. Нічого іншого ніколи не було. Ніякого бізнесу з Луганськом і Донецьком у мене не було ні до 2014 року, ні після», — сказав Медведчук.

Він додав, що не знає, про яке розслідування проти нього йдеться. А звинувачення в тому, що Новошахтинський нафтопереробний завод, який належить його дружині і нібито поставляє в самопроголошені ДНР/ЛНР нафтопродукти, вже спростували і на самому підприємстві.

«Здається, кілька днів тому завод відповів, що він ніколи не поставляв нафтопродукти чи іншу свою продукцію на неконтрольовані території Луганської та Донецької областей. І ніколи структури, що знаходяться у власності нашої сімʼї, не мали жодних стосунків зі структурами або "органами влади" неконтрольованих територій», — підкреслив політик.

Як зазначив парламентарій, незаконні і санкції щодо ще одного члена «Опозиційної платформи — За життя» Тараса Козака, оскільки згідно з чинним законодавством санкції не можуть вводитися проти громадян України. І абсолютно неприпустимим є блокування незалежних телеканалів, якщо немає відповідного рішення суду. Та й вводити обмежувальні заходи щодо каналів повинні через Нацраду з питань телебачення і радіомовлення.

«Незаконно [закрили телеканали], з порушенням законодавства і Конституції України. Бо жодні санкції, тим паче за цим законом, щодо телеканалів застосовуватися не можуть, — заявив Віктор Медведчук. — Я стверджую, що санкцій, які застосовано до каналів, в законі про санкції немає. Санкції до цих мовників повинні застосовуватися відповідно до закону, тобто через Національну раду телебачення і радіомовлення та рішення суду».

Тому, зазначив політик, «Опозиційна платформа — За життя» ініціює імпічмент Зеленського. Хоча і розуміє, що через пропрезидентську більшість у парламенті відправити у відставку чинного главу держави зараз навряд чи вийде.

«Провести процедуру імпічменту в Раді за наявності монобільшості "Слуги народу" сьогодні неможлива. Ми оголосили про початок процедури імпічменту, щоби збирати підписи в парламенті. Але ми хочемо звернутися до людей і на підтримку процедури імпічменту збирати і їх підписи. Знайти їх підтримку в питаннях того, що президент не протистояв підвищенню тарифів, в питаннях розбазарювання землі, в питаннях, повʼязаних із Конституційним Судом і зі злочинним закриттям трьох каналів», — розповів Медведчук.

При цьому, відповідаючи на питання про особисті стосунки із Зеленським, Медведчук сказав, що навіть не був із ним близько знайомий.

«Я з ним бачився раніше, в 2008 або 2009 році на одному з ювілеїв братів Суркісів. Він там вів вечір. Мікрофон мені давав, коли я виходив говорити тост, ось і вся зустріч. Я з паном Зеленським переговорів ніколи не вів. Я з ним не зустрічався, як він став президентом. І за нього не голосував», — заявив Медведчук.

    Реклама на dsnews.ua