• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Медведчук заперечує причетність до фінансування тероризму і не збирається тікати з України

Народний депутат від "Опозиційною платформи — За життя" Віктор Медведчук заявляє, що його можуть заарештувати, але він буде продовжувати політичну діяльність в Україні, а звинувачення у фінансуванні тероризму повністю відкидає

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук
Реклама на dsnews.ua

Про це Медведчук розповів в інтервʼю BBC, передає "ДС".

На запитання, чи готовий він до затримання й арешту Медведчук відповів ствердно: "Готовий… Коли ви ставите таке питання, як я можу сказати, що докази не будуть сфальсифіковані? Сьогодні СБУ займається фальсифікацією даних і доказів, і це нам теж відомо, бо світ не без добрих людей… Але те, що влада готова йти "по беспределу" – я це бачу".

А на запитання, чи може він продовжити політичну діяльність з-за кордону через ризик арешту, Медведчук відповів заперечно: "Політичну діяльність треба продовжувати в тій країні, в якій вона має значення. Я не збираюсь продовжувати політичну діяльність з-за кордону, я буду це робити в Україні".

Що ж до підозри у фінансуванні тероризму, яка стала підставою для запровадження санкцій щодо нього та його дружини Оксани Марченко, Медведчук заявив, що не фінансував тероризм. 

"Це повністю виключено (фінансування тероризму – ред.), а та маячня, яку несе Данілов з посиланням на СБУ, це просто провокація для того, щоб спочатку закрити три інформаційні канали, а потім обмежити мене, створити мені умови для того, щоб я або припинив політичну діяльність, або залишив країну.

Немає ніяких підстав стверджувати і навіть підозрювати в тому, що було якесь фінансування тероризму, це викликає у мене сміх. 

Що значить фінансував тероризм? Я що, гроші носив в Луганськ, Донецьк чи що? Всі мої відносини з Луганськом і Донецьком полягали лише в питаннях обміну. Нічого іншого ніколи не було. Бізнесу ніякого у мене з Луганськом і Донецьком не було ніколи, як до 2014 року, так і потім", — заявив Медведчук.

Політик сказав, що "не в курсі", чи він проходить у справі як свідок чи як обвинувачений, на допит його ще не викликали. 

З приводу інформації ЗМІ, що російський Новошахтинський нафтопереробний завод, який належить Оксані Марченко, нібито постачає нафтопродукти в ОРДЛО, Медведчук відповів: "Здається, кілька днів тому завод відповів, що він ніколи не постачав жодні нафтопродукти чи іншу свою продукцію на території Луганської і Донецької області, які є неконтрольованими України".

На запитання, чи є в Медведчука чи Марченко компанії, які ведуть будь-які господарські відносини з господарюючими субʼєктами чи окупаційної владою в ОРДЛО, нардеп ОПЗЖ запевнив: "Ні. І ніколи не було. Ніколи структури, які перебувають у власності нашої сімʼї, не мали жодних стосунків зі структурами чи "органами влади" неконтрольованих територій Луганської і Донецької області".

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України включила політика Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко до списку санкцій. Санкції запровадили через фінансування тероризму. Їх введення підтримали всі члени РНБО одноголосно.

Пізніше нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук сказав, що може користуватися своїм майном, незважаючи на введені проти нього і його дружини Оксани Марченко санкції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua