• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Дрібний гешефт. Скільки бойовиків ОРДЛО прорветься на виборчі дільниці України

Українцям запропонували нову версію зради на виборах, втілення якої нібито посприяють наші живуть у ОРДЛО співвітчизники
Реклама на dsnews.ua

В останні дні в Україні все частіше звучить думка про те, що Росія спробує вплинути на результати президентських виборів в Україні, організувавши масова участь у голосуванні жителів окупованих територій.

Про підготовку подібної схеми написав відомий блогер Олександр Чернов. Посилаючись на свої джерела за лінією розмежування, Чернов повідомив, що "мер" окупованого Вуглегірська Олег Неледва вже організує групи ідеологічно мотивованих для підвезення виборців на виборчі дільниці в день голосування.

"Недомэр окупованого Вуглегірська Олег Неледва і якийсь Віктор збирають для участі у виборах-2019 за проРФных партію людей з ОРДО. З акцентом на Дебальцеве - Хацапетовскій регіон", - розповів Чернов, додавши, що зазначений їм регіон - це єдина ділянка на нинішній території ОРДЛО, де восени 2014 р. пройшли українські вибори, але після Дебальцевського котла він був окупований.

Сам по собі Чернов особистість досить неоднозначна - блогер одного з донецьких видань і одночасно лікар, на самому початку війни на Донбасі потрапив у полон до бойовиків. Вже після звільнення він розповідав, що в полоні був змушений лікувати поранених бойовиків і, щоб мінімізувати їх шанси на одужання, намагався надавати їм допомогу настільки погано, наскільки це було можливо. При цьому Чернов зазначав, що, будь у нього така можливість, він би спробував, використовуючи свої медичні знання, відправити пораненого "бойовика" на той світ. За всі ці одкровення в Росії Чернова прозвали донецьким "доктором смерть" на службі "хунти" і "карателів"

Однак, незважаючи на всю неоднозначність постаті Чернова, серйозних підстав не довіряти інформації про підготовку автобусів з виборцями з ОРДЛО немає. У "доктора смерті" цілком могли залишитися джерела на окупованій території, які діляться з ним цікавою інформацією. При цьому ніяких юридичних перешкод для здійснення виборчої інтервенції насправді немає.

Як відомо, восени ЦВК спростив процедуру голосування на виборах переселенцям, а з ними і жителям окупованих територій. Тепер для участі у виборах жителю ОРДЛО потрібно особисто подати у відділ ведення реєстру виборців заяву про зміну місця голосування разом з копією паспорта. Ніяких документів, які доводять необхідність голосувати не за місцем реєстрації, які вимагають у всіх інших громадян, які фактично не проживають за місцем прописки, не потрібно. Після подачі заяви можна в день виборів приїхати на відповідний ділянку та здійснити акт волевиявлення.

Таким чином, будь-який житель окупованих територій має повне право віддати свій голос за будь-якого кандидата і теоретично організувати масовий десант оброблених російською пропагандою виборців з окупації цілком можливо. Але тільки теоретично.

Реклама на dsnews.ua

На практиці ж подібна задача скільки-небудь впливають на вибори масштабах практично нездійсненна. Щоб проголосувати, виборець з ОРДЛО повинен двічі перетнути лінію розмежування з КПП, блокпостами і перевірками документів. І якщо для одного-двох автобусів це не дуже довго і складно, то серйозний караван може застрягти на КПП на кілька днів. Плюс організаційні труднощі, необхідність знайти достатню кількість транспорту, витрати на бензин і прожиток усієї армії виборців. Та й від громадськості, в тому числі і за межами окупованих територій, переміщення великої маси народу не приховаєш.

Так що якщо подібний план і можливий, то лише в масштабах, які на результати волевиявлення не вплинуть. Але це не означає, що в ОРДЛО не спробують щось подібне провернути. Щоправда, мотиви у них будуть, швидше за все, дуже прозаїчні. Зовсім не можна виключати, що операція по завезенню виборців буде проведено виключно з метою роздерибанити вибитий з російських кураторів бюджет. Ідею про корисність "туристів" з ОРДЛО цілком могли підкинути місцеві окупаційна влада потрібним людям з російських кураторів, щоб більшу їх частину "розпиляти", а на решту організувати якесь дійство для відводу очей.

Швидше за все, кілька автобусів через КПВВ все ж таки пропустять, але ніякої погоди в загальному результаті умовного Юрія Бойка або Олександра Вілкула вони точно не зроблять, зате очевидну грошову користь з цього матимуть тільки "герої" ОРДЛО.

    Реклама на dsnews.ua