• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Гендиректор європейської лабораторії: в Україні ми вперше зіткнулися з недобросовісною конкуренцією

Останнім часом почастішали випадки нечесної конкуренції в Україні між комерційними медичними структурами. Одні експерти пов'язують це з початком медичної реформи, інші — з економічною кризою
Реклама на dsnews.ua

Але всі вони сходяться в одному: вести бізнес компаніям, особливо з іноземними інвестиціями, стало нелегко.

Газета "Факти" провела власне розслідування і з'ясувала, на що готові піти приватні медичні лабораторії в боротьбі за клієнта і чи можна протистояти наклеп і обману з боку конкурентів.

Півтора року тому на одному з веб-сайтів з'явилася інформація про нібито "неякісних результати аналізів, зроблених в медичній лабораторії "Сінево". Конфлікт після медичних роз'яснень з боку лабораторії і клієнта було залагоджено дуже швидко, але історія під назвою "Гіркій досвід в "Сінево", або Гроші на вітер" знову спливла в Мережі через 1,5 року на численних веб-сайтах, які в IT-сфері називають "сміттєвими". Потім до обговорення теми в соціальних мережах підключилися так звані боти. "Сінево" стала не першою жертвою недобросовісної конкуренції. За справу негайно взялися юристи.

"В юридичній практиці є багато методів боротьби з нечесною конкуренцією, — прокоментувала ситуацію зовнішній юридичний радник Ганна Куліш. — Практично всі веб-сайти, які поширили неправдиву новину про "Сінево", були повідомлені: у разі, якщо недостовірна інформація, опублікована в них, не буде видалена, ми звернемося в киберполицию і відправимо офіційні скарги адміністраторам відповідних соціальних мереж, пошукових веб-сайтів і адміністраторів доменних зон. До цього, правда, не дійшло, тому що при перших же правових попередження веб-сайти зняли публікацію".

Генеральний директор компанії "Сінево Україна" Джерон Дріссена, що відповідає за бізнеси і в інших країнах, зізнається, що з подібною недобросовісною конкуренцією стикається вперше.

"В європейській практиці ми не стикаємося з недобросовісною конкуренцією,— сказав Джерон Дріссена. — Ми готові до конкурентної боротьби за клієнтів. Але хочемо вести її відкрито, розуміючи, що маємо справу не тільки з машинами і технологіями, а з тим, що для нас найдорожче, — здоров'ям людей. Тому дуже сумно, що деякі українські веб-сайти і великі соціальні спільноти дозволяють собі публікувати завідомо неправдиві матеріали, ризикуючи не тільки своєю репутацією, але і дезорієнтувати співвітчизників".

З думкою Джерона Дріссена згодні й українські колеги. В Асоціації приватних медичних установ України підтверджують, що в нашій країні чесна конкуренція, на жаль, ведеться не завжди.

Реклама на dsnews.ua

"Дійсно, в медичному бізнесі бувають випадки недобросовісної конкуренції, — визнав керівник Асоціації приватної медицини України Дмитро Левченко. — Тому користувачі інтернету, навчені інформаційними війнами, повинні критичніше ставитися до інформації, яку читають і поширюють".

Незважаючи не те що в Україні дуже часто для ведення бізнесу використовуються брудні методи, міжнародні експерти впевнені, що в будь-якій справі виграти може тільки той, чиї принципи роботи базуються на високому професіоналізмі, достовірної інформації та довірі людей, і рано чи пізно бізнес в Україні буде працювати виключно за міжнародними стандартами.

    Реклама на dsnews.ua