• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Мер "червоного" Тернополя заявив, що не боїться протистояння з центральною владою

Реклама на dsnews.ua

Тернопіль, влада якого відмовилася виконувати вимоги "червоної" зони карантину, буде жити повноцінним життям

Про це виданню "Страна" повідомив тернопільський мер Сергій Надал, передає "ДС".

За його словами, сесія міськради прийняла рішення не закривати ринки і підприємства Тернополя, щоб остаточно не добити економіку міста, що й так "стоїть на колінах". А рішення центральної влади внести Тернопіль до "червоної" зони карантину Надал розкритикував і назвав нелогічним.

"Ми дотримуємося всіх карантинних обмежень, які раніше були рекомендовані головним санітарним лікарем. Ми не будемо закривати підприємства, ринки, тому що економіка міста на колінах. Люди втрачають роботу, бізнес закривається. Ми ж розуміємо, що інфекція нікуди не дінеться, вона, на жаль, буде існувати ще не один місяць, нам треба звикати жити в нових реаліях. Потрібно дотримуватися норм безпеки, які раніше були рекомендовані головним санітарним лікарем, але при цьому працювати, отримувати зарплату, діти повинні бути в садочку, школі, і транспорт повинен везти людей на роботу і назад, ось чого хочуть мешканці міста", — заявив мер Тернополя.

Надал також акцентує увагу на тому, що через зупинку руху поїздів далекого прямування мешканці Тернополя не можуть повернутися додому з відпочинку. За словами градоначальника, коронавірусна статистика Тернополя краща, ніж у багатьох інших містах.

"У нас того дня, коли прийняли рішення про "червону" зону, було два показники "зеленої зони" і два — "червоної". Нас чомусь внесли в "червону". У нас кількість тестування на 31 липня фактично 78, при нормативі МОЗ — 24. Тобто, в три рази більше. Кількість встановлених випадків захворілих — 11,1, норматив від МОЗ — 11.0. Тобто, буквально на одну десяту більше, при тому, що ми тестуємо втричі більше. Кількість хворих у лікарнях повинна бути більше 75%, щоб бути в "червоній зоні", у нас 46,8%", — пояснює Надал.

Мер Тернополя додав, що стежить за коронавірусною статистикою інших регіонів України.

"Ми ж бачимо ситуацію у Львові, Івано-Франківську, Рівному, Києві. У нас ситуація значно краща. Але в Києві працюють "велюрові" ресторани, а в Тернополі — блокада поїздів і люди не можуть з моря повернутися додому. Це може бути в нормальній цивілізованій країні? Яка логіка в тому, щоби зупиняти рух поїздів далекого прямування, а чому близького не заборонили? У нас що, люди різного ґатунку? Або інфекція заходить тільки в поїзди далекого прямування?" — дивується Надал.

Мер Тернополя заявив, що розуміє, наскільки ризикує вступити в конфлікт із центральною владою, але діє в інтересах жителів міста.

"Центральна влада завжди діяла традиційно. Припиняли фінансування, відкривали кримінальні справи, починали перевірки. Я розумію, що це все реально. У нас так завжди діяли, мало що змінилося, але є реальні проблеми. Мешканці міста просять мене їх вирішити. Коли я бачу, що відбуваються якісь нелогічні дії і незаконні, я повинен їх вирішити. Це моя робота. Я прошу зробити логічно — і нічого зайвого. З Офісу президента мені ніхто не дзвонив. Перед тим, як запроваджувати на території України якісь зони і кольори, потрібно було зібрати всіх мерів, дізнатися, почути якісь пояснення та аргументи, зрозуміти, що буде завтра", — пояснює Надал.

За його словами, якби була нормальна комунікація з мерами, то такі ситуації не виникали б у нашій країні.

"Не можна сказати, що не боїмося конфлікту, ми розуміємо, але іншого шляху у нас немає, нас ніхто не чує. Якби перед цим хтось радився, цього всього б не було. А так відсутня комунікація. Ми готові працювати з міністром, розробити спільний план дій. Щоб ви розуміли, з початку карантину єдині, хто працював із ліквідації коронавірусу, — це місцеве самоврядування. Від березня до сьогоднішнього дня засоби захисту, медичне обладнання купувалося за гроші місцевих бюджетів або за гроші підприємців. Премії лікарям і навіть зарплата, яку вони недоплачують, — за рахунок місцевих бюджетів", — заявив мер Тернополя.

    Реклама на dsnews.ua