• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Метро на Виноградар: як Віталій Кличко особисто контролює будівництво нових станцій (ФОТО, ВІДЕО)

Спорудження метро на столичний житловий масив Виноградар планувалося ще за радянської влади у 1970-х роках. Втім, попри амбітні перспективи, далі розмов тоді справа не пішла, лише за ініціативи чинного міського голови Києва Віталія Кличка майже через 40 років почалася реальна робота

Реклама на dsnews.ua

13 жовтня 2016 року між КП "Київський метрополітен" та "Київметропроектом" було укладено угоду на розробку техніко-економічного обґрунтування й проектування метро в бік Виноградаря. А вже влітку 2018 року почалася активна робота зі спорудження першої черги продовження Сирецько-Печерської гілки в складі двох станцій метро – "Мостицька" та "Проспект Правди".

КП "Київський метрополітен", що виступало замовником будівництва, за підсумками аукціону оголосило "Київметробуд" переможцем з ціною 5,981 мільярда гривень (це нижче очікуваної ціни). Перевагою "Київметробуду" було й те, що компанія не тільки будує підземні тунелі метро у столиці, а й займається складними інфраструктурними проєктами за кордоном – наприклад, у Вірменії, Болгарії, Індії, Афганістані, та має багату історію та відмінну репутацію як діловий партнер. "Київметробуд" успішно конкурує навіть на світових ринках, працюючи за новітніми технологіями та маючи більше тисячі працівників та інженерів найвищої кваліфікації. А зараз тільки на спорудженні гілки до Виноградаря — близько 700 працівників.

Фінансування витрат на будівництво нової лінії метрополітену здійснюється виключно за рахунок коштів міського бюджету, закладених згідно з "Програмою економічного і соціального розвитку Києва", ініційованою чинним мером Києва. У "Київметробуді" підкреслили, що мають постійну підтримку від мерії столиці, яка забезпечила виконання робіт належним фінансуванням у повному обсязі, та знаходяться у постійному діалозі з міською владою.

Від початку Віталій Кличко особисто опікувався та контролював хід виконання робіт на будівництві метро, лише за останні пару місяців він знайшов час тричі відвідати головний будмайданчик. На початку вересня мер разом з метробудівцями урочисто запустив в роботу великий прохідницький комплекс "Галина" довжиною 96 метрів, що наразі прокладає тунель від майбутньої станції "Мостицька" до станції "Сирець".

"Ми розпочали дуже важливий етап будівництва двох нових станцій метрополітену на Виноградар. Великий прохідницький комплекс, що на честь дружини керівника проекту назвали "Галина" (є така традиція у метробудівців), розпочав сьогодні роботу", – зазначив тоді Кличко.

6 листопада під час брифінгу Кличко підтвердив, що будівництво двох нових станцій метро на Виноградар триває за графіком. Також він продемонстрував відео прокладки тунелю від майбутньої станції "Мостицька" в напрямку станції "Сирець".

"Будівництво метро триває за графіком. Представники "Київметробуду" запевнили, що у повному обсязі отримують фінансування від міста і роблять все, щоб у грудні 2021 року ми відкрили дві нових станції метро на Виноградарі", — сказав Віталій Кличко.

    Реклама на dsnews.ua