• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Міжнародна солідарність дозволяє Україні розраховувати на отримання летального зброї, - Порошенко

Реклама на dsnews.ua
Президент України Петро Порошенко заявив, що завдяки міжнародній підтримці України, наша країна може сподіватися на нові санкції проти Росії

"Велика міжнародна солідарність з Україною безумовно дає нам надії на санкції, на підтримку України летальним зброєю, на радників", - сказав глава держави, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Порошенко заявив в інтерв'ю на телеканалі ICTV, що провів 18 телефонних розмов з лідерами світу протягом двох діб після агресії РФ в Азовському морі.

Нагадаємо, в неділю, 25 листопада, прикордонний корабель Російської Федерації (РФ) протаранив буксир Військово-морських сил (ВМС) України, який здійснював плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь. РФ була заздалегідь проінформована про перехід українських кораблів, уточнила українська сторона.

Крім того, командування Військово-морських сил ЗС України незабаром підтвердило закриття російською стороною Керченської протоки і повідомило про перекидання в район інциденту ударних вертольотів ЗС РФ. Також стало відомо, що Росія посадила на мілину танкер, заблокувавши тим самим прохід через аннексированный нею Керченську протоку.

У свою чергу у ФСБ РФ стверджують, що українські військові кораблі нібито "неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ" і продовжили рух до Керченської протоки.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року.

    Реклама на dsnews.ua