• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

МЗС України відреагувало на ноту протесту від Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Україна взяла до уваги вручення послу України в Білорусі ноти протесту від білоруського Міністерства закордонних справ, зазначивши, що вважає реакцію Мінська надмірно емоційною і в цілому безпідставною

Про це виданню "РБК-Україна" розповіли в українському МЗС, інформує "ДС".

Для України свобода слова і свобода зібрань, як підкреслили у відомстві, має фундаментальне значення, тому обмежувати право на акції протесту біля білоруського посольства не будуть.

"Ніяких підстав для обмеження права на мирний протест в цій ситуації не існує. Правоохоронні органи України приймають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протестів, гарантувати безпеку, як учасників акцій, так і посольства Білорусі і його працівників", — пояснили в МЗС.

У відомстві зазначили, що Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

"Очікуємо, що білоруська сторона також з належною відповідальністю буде ставитися до своїх міжнародних зобов'язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету, наприклад, безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі при перетині українсько-білоруського кордону", — заявили в МЗС.

Крім того, в МЗС нагадали, що в період Революції Гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які під стінами посольства України в Мінську "демонстрували свою вкрай недружню позицію" щодо України та обраного українським народом європейського курсу.

Нагадаємо, українському послу в Білорусі в четвер, 26 листопада, вручили ноту протесту через акції, які регулярно проходять під білоруським посольством в Києві.

    Реклама на dsnews.ua