• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Мінімальна зарплата вчителів буде 9600 грн, - Гриневич

Реклама на dsnews.ua
Новий закон "Про освіту" передбачає встановлення мінімального окладу вчителів на рівні 3 мінімальних заробітних плат - 9600 гривень, але зарплати будуть рости поступово

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич у коментарі журналістам, передає "ДС" з посиланням на Depo.ua.

Вона нагадала, що у внесеному уряді варіанті законопроекту "Про освіту" планувалося встановити мінімальний окладу для вчителів на рівні 3 мінімальних заробітних плат, які на той момент дорівнювали прожиткового мінімуму.

"Коли мінімальну зарплату відв'язали від мінімального прожиткового мінімуму і вона стала вдвічі вище мінімального прожиткового мінімуму, було прийнято рішення по всіх законах замінити мінімальну заробітну плату мінімальним прожитковим мінімумом", - зазначила Гриневич.

Вона додала, що профільний Комітет Верховної Ради вніс поправку, визначивши, що мінімальна зарплата вчителя буде встановлюватися на рівні 4 прожиткових мінімумів. "Під час розгляду у Верховній Раді була поставлена поправка Комітету про 4 мінімальних прожиткових мінімумах на підтвердження і під неї не знайшлося в залі достатньої кількості голосів. Таким чином, вона була проведена і ми повертаємося до попередньої редакції - 3 мінімальні заробітні плати", - підкреслила вона.

Міністр пояснила, що для встановлення мінімального окладу вчителя на рівні 9600 гривень з держбюджету необхідно виділити 120 млрд гривень, тому буде розроблений план такого підвищення і механізм, щоб рівень зарплати відповідав і якості викладання.

"Ми при підготовці закону про загальну середню освіту будемо описувати механізми оплати роботи вчителя", - повідомила Гриневич.

    Реклама на dsnews.ua