• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Міністр інфраструктури розповів, скільки коштуватиме новий аеропорт на Донбасі

Для будівництва аеропорту на Донбасі буде потрібно від 6,5 до 9 мільярдів гривень, а в цілому для оцінки потреб на відновлення інфраструктури після деокупацію потрібно провести детальний аудит

Реклама на dsnews.ua

Про це сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За його словами, для того, щоб зрозуміти, скільки коштів буде потрібно на відновлення доріг на Донбасі, потрібно достовірно оцінити, якої шкоди там буде завдано.

«Питання дистанційного аудиту я років зо два тому ще чув, але це приблизно як оцінити кота в мішку — що вам там залишать і передадуть, в якому стані. Ми не знаємо, який там екоцид зроблять, що там буде з ґрунтом — може, там болотиста місцевість буде вже на той час — в якому стані ми це заберемо», — сказав Криклій.

У той же час відзначив, що будівництво аеропорту на кшталт того, який був у Донецьку, може коштувати близько 6,5-9 мільярдів гривень.

«Але я можу сказати, що аеропорт, в середньому, якщо ми говоримо про таку категорію, як злітно-посадкова смуга, то це 4-6 мільярдів гривень як мінімум, в залежності від специфіки — земля, ґрунти, які комунікації потрібно переносити. Термінал, який був, — це приблизно 2,5-3 мільярда гривень», — підсумував міністр інфраструктури.

Нагадаємо, в кінці лютого президент України Володимир Зеленський анонсував будівництво нового аеропорту між Луганською та Донецькою областями.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua