• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Міністр культури Януковича рветься в керівники Мистецького Арсеналу: обізвав опонентів "козльонками"

Міністр культури за часів Кабміну Миколи Азарова Михайло Кулиняк є одним з претендентів на посаду директора Мистецького Арсеналу (МА)

Михайло Кулиняк
Михайло Кулиняк / facebook.com/m.kulyniak
Реклама на dsnews.ua

Кулиняк присвятив конкурсу окремий пост у Facebook, передає "ДС".

Екс-глава Мінкульту зазначив, що для перемоги йому не вистачило одного голосу від спеціалізованої комісії в Державному управлінні справами 6 липня, тому він візьме участь у повторному конкурсі.

На своїй сторінці в соцмережі Кулиняк обурився, що "нормально спілкувалися" тільки троє учасників конкурсу, інших він звинуватив в тому, що ті "навіть собачої будки в житті не побудували", "вели себе, як господарі життя, які мають право когось критикувати і принижувати".

"Ну і звичайно, не обійшлося без коментарів отаких козльонків, які, ставши лузерами, пишуть, не розуміючи, що завжди треба шукати проблеми в собі перш за все. Приходьте, козльонки, до Лаври, виженемо з вас бісів", — написав колишній міністр.

Після безуспішного конкурсу екс-директор Довженко-Центру Іван Козленко, який відмовився брати участь у переобранні через політичні процеси, на своїй сторінці в Facebook звинуватив Кулиняка, що той знову "вийшов з смердючого болота минулого".

"За (президента-втікача Віктора Януковича — "ДС") Януковича він не мав жодної субʼєктності і був лише маріонеткою, функція якої була підтримувати клептократичной механізм в робочому стані", — написав Козленко.

Михайло Кулиняк — скрипаль за освітою, в 2010-2012 роках був головою міністерства культури в уряді премʼєр-міністра Миколи Азарова. У 2013-2014 роках був гендиректором Національного палацу мистецтв "Україна". Пізніше став директором Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Примітно, що Віктор Янукович, за каденції якого Кулиняк був мінстром культури, під час президентської виборчої кампанії 2004 року називав своїх опонентів "козлами".

В інтервʼю Суспільному напередодні конкурсу Кулиняк сказав, що не проходив люстрацію, бо був звільнений в 2012 році з посади глави Мінкульту.

"Після того працював у Палаці культури "Україна". Це не була люстраційна посада. Зараз я працюю на викладацькій посаді, це не вимагає люстрації. А щодо того, я вже її пройшов, знаєте, дуже давно, психологічно. З іншого боку, я не вважаю, що як міністр культури робив щось таке, що призвело, як написано в законі, до узурпації влади Януковичем"", — розповів екс-глава Мінкульту.

Він додав, що "перераховував деякі речі, які робив".

"Крім того, ми ухвалили закон про культуру, звільнили національний культурний продукт від ПДВ і ще багато речей. Я не думаю, що це ті речі, які підпадають під люстрацію. Автоматично я перебуваю під нею, але час майже минув з 2012 року. Ця посада в "Арсеналі" не відноситься до посад, які підпадають під люстрацію", — переконував журналістів Кулиняк.

До участі в конкурсі запрошувалися особи, які володіють державною мовою, мають вищу освіту, як мінімум три роки стажу роботи в сфері культури і досвід роботи на керівних посадах в інших сферах.

Зараз серйозно розглядається фінансування реставрації Арсеналу в наступному році. Установа власними силами довела до фіналу розробку проєкту реставрації та кошторис незважаючи на те, що в минулому році ДУС відмовилося фінансувати ці заходи.

Претендентами на посаду голови МА є: кандидат мистецтвознавства Ольга Балашова; засновник і організатор фестивалю Kyiv Art Week Євген Березницький; режисер, засновниця ГО "Я-ДІЯ" Ольга Данилюк; співзасновник і режисер Театру Єсіних Алла Демура; директор Арсеналу в 2007-2010 роках, голова Опікунської ради Трипільської культури України Ігор Дідковський; директор Арсеналу в 2010-2016 роках Наталія Заболотна; магістр державного управління Національної академії держуправління Ірина Кісляй; міністр культури в 2010-2012 роках, директор Інституту сучасного мистецтва Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Михайло Кулиняк; директор Палацу "Україна" в 2014-2019 роках Роман Недзельський; директор Арсеналу з 2016 року Олеся Островська-Люта.

"Мистецький Арсенал" — виставковий і художній комплекс, який відкрився в 2007 році в приміщенні київського Арсеналу. Його побудували в кінці XVIII століття як приміщення для виробництва і ремонту гармат.

Після реконструкції 2006-2007 років "Мистецький Арсенал" став одним з культурних центрів країни — тут проводять фестивалі, скульптурні та антикварні салони, виставки художників, графіків і фотографів, а також чимало громадських заходів. З 2011 року в "Арсеналі" проходить щорічний фестиваль "Книжковий Арсенал" (в 2020 році не відбувся через карантин).

Нагадаємо, чинний президент України Володимир Зеленський відвідав Десятий міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" і купив там більше десяти видань, серед яких переважно нон-фікшн і дитяча література.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua