• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Міністр окупованих територій Черниш: Донбас - це не Придністров'ї. Схеми і масштаби не ті

Реклама на dsnews.ua
Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш не згоден, що окуповані райони Донбасу - це українське Придністров'я

Про це Черниш заявив в інтерв'ю "ДС".

Зокрема, коментуючи думку, що тимчасово окуповані території, зокрема окремі райони Луганської та Донецької областей (ОРЛО/ОРДО), вже перетворилися в "нове Придністров'я", міністр заявив: "Категорично не погоджуся. Там досі, приміром, функціонує українська залізниця. То ж управління енергосистеми здійснюється з підконтрольній території".

За його словами, підприємства ДНР і ЛНР "працюють зовсім за іншою схемою, ніж в Придністров'ї". "До того ж з цими районами у нас є досить сильні зв'язки за різними напрямками, які дають надію, що ще можна реінтегрувати людей і території. А в тому ж Придністров'я вже ніхто не заперечує присутності російських військ (14 армія) - у ОРЛО/ОРДО вони теж є, але дещо за іншою схемою. Крім того, є ряд політичних документів, які за своїм змістом відрізняються від придністровських", - зазначив Черниш.

"Громадяни ОРЛО/ОРДО зберігають українські паспорти, а багато з них приїжджають оформити свідоцтво про народження дитини саме на підконтрольну територію. Це свідчить про готовність людей до того, що Україна все одно буде контролювати ці землі, і вони хочуть жити в українському суспільстві. До того ж, якщо порівнювати з Придністров'ям, то масштаби різні: 400 тис. чоловік і кілька мільйонів", - вважає міністр.

    Реклама на dsnews.ua