• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Мінську групу покинули ключові посли: Гармаш допустив перелом в роботі ТКГ

Роботу в Тристоронній контактній групі завершили посли Тоні Фріш і П'єр Морель, які брали участь в переговорах 6 і 7 років в гуманітарній та політичній підгрупах відповідно. Це може стати переломним моментом в переговорах

Сергій Гармаш
Сергій Гармаш / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму Facebook повідомив член української делегації в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш, передає "ДС".

"І росіяни, і їхні маріонетки з ОРДЛО, розсипалися в компліментах і подяках за "геніальну "дипломатію" і "приємну співпрацю". Українська делегація проводила посла Фріша мовчанням. Найбільш обʼєктивний, "який керувався принципом рівності сторін", але за 6 років так і не розібрався, хто ці сторони, посол Фріш вчора на робгрупі побажав усього найкращого "громадянам Донбасу", але, чомусь, не згадав про громадян України", — написав він.

За словами Гармаша, глава української делегації Леонід Кравчук подякував послу Морелю.

"Скажу тільки, що навіть сьогодні Морель називав представників ОРДЛО від Росії — "главами делегацій". Я навіть не знаю, як це пояснити: і Євросоюз, і G-7 заявляють, що "Росія — сторона конфлікту, а не посередник", зате їх дипломати в ТКГ роблять все, щоб субʼєктивізувати ОРДЛО як "делегації" і "сторону", а ще — викинути з процесу визначення моделі майбутнього Донбасу представників вимушених переселенців ", — додав він.

При цьому Гармаш вважає, що після відставки цих послів "є шанс, що нові модератори будуть керуватися в дипломатичному процесі все-таки документами, а не "традиціями".

Нагадаємо, сьогодні, 23 червня, відбулося засідання Тристоронньої контактної групи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua