• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Мін'юст анонсував VIP-камери для жінок у Лук'янівському СІЗО

Реклама на dsnews.ua
Мін'юст планує відкрити камери платні для жінок з поліпшеними умовами утримання в Київському слідчому ізоляторі. Поки ця послуга доступна тільки для чоловіків

Про це повідомила заступник міністра юстиції Олена Висоцька, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Коли ми запускали в чоловічому корпусі Київського СІЗО - ред.) цей проект, був карантин, було переповнення слідчого ізолятора, і жіночий корпус був переповнений, нікуди було відселити ув'язнених, щоб зробити платні камери. Зараз підуть етапи після вироків суду, засуджені будуть відбувати в місця виконання покарань, у в'язниці, ми звільнимо місце, і я думаю, що нам потрібно в Київському СІЗО точно хоча б одну камеру таку передбачити", - сказала Висоцька.

Чиновник вважає, що проект платної послуги з надання поліпшених побутових умов у слідчих ізоляторах України "дає поле для експериментів". Висоцька додала, що коли їй відзвітують про наповнення жіночого корпусу Київського СІЗО і поінформують, наприклад, "що є двомісна камера в жіночому корпусі, яку можна розселити і зробити там обладнання для платної послуги, то я думаю, що це буде доцільно і підтримана".

"Але питання, що ми ремонтуємо на поточні кошти платні камери, а спецфонду використовуємо виключно за цільовим призначенням - це ремонти безкоштовних камер. Тобто я не можу ці кошти взяти для того, щоб обладнати камери платні", - пояснила Висоцька.

Вона звернула увагу, що жіночий корпус Київського СІЗО новіше, ніж інші корпуси і умови в ньому краще, ніж у звичайних корпусах для чоловіків. Таким чином для оформлення платних камер для жінок треба буде провести косметичний ремонт і придбати побутову техніку.

Як повідомляла "ДС", Кабінет міністрів схвалив створення платних камер з поліпшеними умовами в слідчих ізоляторах. Вже діють платні камери в СІЗО Києва, Львова і Чернігова.

10 червня у Мін'юсті повідомили про відкриття платних камер в СІЗО Харкова, Сум, Полтави, Чернівців та Старобільська Луганської області.

    Реклама на dsnews.ua