• USD 26.6
  • EUR 31.5
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

МОЗ пише інструкцію, як правильно готувати "коктейль" з антіковідних вакцин

Міністерство охорони здоров'я розглядає питання про розробку детальних покрокових інструкцій по комбінуванню м-РНК вакцини при проведенні вакцинації проти COVID-19 і про оформлення відповідного наказу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю "Апострофу" повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузин, інформує "ДС".

"Національна технічна група експертів з питань імунізації, як головний дорадчий орган МОЗ, рекомендувала дозволити так зване мікшування (змішування) вакцини, але при чіткому дотриманні певних умов", — заявив Кузін.

За його словами, мова йде про можливість введення другої дози Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом.

"Також, якщо у людини була важка алергічна реакція організму на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty за рішенням лікаря", — додав він.

Кузін зазначив, що Міністерство охорони здоров'я приймає подібні рішення, спираючись на результати міжнародних досліджень, рекомендації виробника вакцини і аналізу аналогічного досвіду інших держав.

Як повідомляла "ДС", в Україні хоча б одну дозу вакцини від COVID-19 отримали вже понад 3 мільйони осіб.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua