• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Мобільну групу Туки на Луганщині розстріляли "свої"?

Розстрілювати малочисельну мобільну групу на підконтрольній Україні території для ДРГ бойовиків - надто дрібна справа і надто великий ризик
Фото: depo.ua
Фото: depo.ua
Реклама на dsnews.ua

Розстрілювати малочисельну мобільну групу на підконтрольній Україні території для ДРГ бойовиків - надто дрібна справа і надто великий ризик. Навіщо такі складнощі, якщо, як і під Радою, укропи самі себе нищать. Ну це так з наболілого. Але якби там не було щодо загибелі мобільної групи по боротьбі з контрабандою виникає багато питань.

Минулого ранку на Луганщині сталася безпрецедентна подія, яка, на жаль, усе одно рано чи пізно би відбулася. Розстріляно та підірвано автомобіль мобільної групи по боротьбі з контрабандою під Щастям.

Двоє загиблих - волонтер і боєць Андрій Галущенко та працівник Державної фіскальної служби Дмитро Жарук. Офіційні джерела - МВС і спікер АТО, не забарилися повідомити, що діяла диверсійна група бойовиків. Цю версію категорично не сприймають військові волонтери, журналісти і губернатор Луганської області Георгій Тука. Розстріляли "свої" ж - підозрюють вони і вже не соромлячись називають підозрюваних: 92-а бригада, а саме її комбриг полковник Віктор Николюк (позивний - "Вєтєр").

Саме цю бригаду звинувачують у "кришуванні" контрабанди на цьому напрямку.

Як виявилося, антиконтрабандна група Галушки, якого друзі (Тука, волонтери Юрій Касьянов і Юрій Бірюков) називали Ендрю, вже попадала під обстріл.

Журналіст Лєра Бурлакова опублікувала аудіо запис розмови з "Ендрю" щодо цієї події. Тут-то і виникає ім'я "Вєтра" - комбрига 92-ї бригади. Виявляється, він погрожував Галушці напередодні трагічної загибелі.

Реклама на dsnews.ua

Волонтер Касьянов прямо каже, бійців розстріляли "свої" ж. І знову тут спливає 92-а бригада. На його думку, є дві версії події, але ДРГ бойовиків у цю схему не вписується.

"Мобільна група з боротьби з контрабандою потрапила в засідку. Працював ворожий снайпер... Так говорить Лисенко. - Брехня. На вузькій дорозі по шляху проходження групи поставили протитанкову міну. Не наїхати було неможливо. Позашляховик рознесло. Бійці з одного з постів, почувши гуркіт вибуху, кинулися на виручку, і були обстріляні своїми ж з іншого поста. За іншою версією, поставили дві Монк, а машину запалили пострілом з гранатомета. Тубус від пострілу не знайшли; значить, стріляли, швидше за все, з багаторазового РПГ-7 - диверсанти таким не користуються; надто громіздкий і важкий", - написав Касьянов.

"Правда відома - убили свої. За контрабас. Замовників знайти неважко - вони в штабі 92-ї бригади, у штабі сектора А і в Генеральному штабі. Без високих покровителів тут ніяк - надто великі гроші, щоб красти поодинці. Під патронажем високопоставлених офіцерів вже багато місяців діє переправа в Лобачеве-Жовтому; був створений незаконний блокпост в районі Золотого, де псевдоАйдар пропускав десятки фур в день", - розповів Касьянов.

Радник президента Бірюков публічно не квапиться називати імена, але стверджує, що без "договорняка" і зради своїх тут не обійшлося.

"Група узгодила свій маршрут і після цього група потрапила в засідку. Збіг? І ні, не зі штабами, не з генералами. З підполковниками та полковниками однієї з бригад", - написав Бірюков у "Фейсбуці". А у коментарях прозоро натякнув.

Луганські правоохоронці, зокрема голова обласного управління МВС Анатолій Науменко, якого батальони "Айдар" і розформований "Торнадо" звинувачували у причетності до контрабанди, взагалі з приводу знищення мобільної групи не висловився. На його сторінці у "Фейсбуці" що завгодно - і світлини накшталт "Науменко з танчиком" і фото пам'ятника, звіт з громадської ради, а про вбивство бійців ані слова. Наче це його повноважень не стосується.

Питання, які є у Бірюкова, виникають у будь-якої розсудливої людини. Навіщо ДРГ бойовиків розстрілювати малочисельну мобільну групу на підконтрольній Україні території? Це надто дрібна справа і надто великий ризик. Чи міг штаб 92-ї бригади замовити цей розстріл, як припускає Касьянов? Якщо на кону великі гроші, усі вищенаведені особи вважають, що так.

Але самим першим постом Туки було повідомлення, що він здогадується, хто стоїть за розстрілом мобільної групи - "барига, який тепер мій особистий ворог". Тобто на підконтрольній території України діють групи контрабандистів, про які здогадується губернатор, а МВС, СБУ та штаб АТО поняття зеленого не мають? Маячня. З огляду на це стає зрозумілим, чому силовики все хочуть списати на ДРГ "ЛНР". Мовляв, так у нас тут порядок, але от же ж війна, ДРГ заходять, що ж поробиш.

Дмитро Петрак, depo.ua

    Реклама на dsnews.ua