• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Монополії Коломойського не буде, – Зеленський

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський дав ексклюзивний коментар щодо своєї бесіди з бізнесменом Ігорем Коломойським журналістку інтернет-видання "Новий Час" Крістіна Бердинських після завершення форуму YES

"Щоб довго не говорити, всі повинні жити за правилами, монополії не буде. Для всіх! В тому числі для пана Коломойського", - заявив Зеленський, повідомляють "Українські новини" з посиланням на "НВ".

На думку Президента, Коломойський має сприяти зниженню тарифів на комунальні послуги для населення. "Схеми" державної "Центренерго" обговорювалися в ході розмови.

"І дійсно, щоб він сприяв, щоб ціни, які пов'язані з комуналкою - там дуже багато питань - щоб вони знижувалися. Перш за все всі розуміють, що має бути ринок, і наші європейські партнери дуже хочуть, щоб були ринкові ціни, але ми повинні зробити все, щоб для наших людей було дешевше", - підкреслив Зеленський.

Як повідомлялося, з липня на державної генеруючої компанії "Центренерго" змінився менеджмент. Після чого компанія почала закуповувати російський вугілля у пов'язаного з групою "Приват" ТОВ "Нафта Форс" за ціною вище, ніж по формулі "Роттердам+". При цьому "Центренерго" продає електроенергію феросплавним та хімічним підприємствам Коломойського за ціною, яка не покриває її собівартості - 1,30 гривні/кВт-год.

Група "Приват" займає домінуюче становище на ринках видобутку (93%), переробки (85%) і продажу нафтопродуктів (25%). У деяких областях мережі АЗС, які контролюються "Приватом", контролюють більше половини регіональних ринків роздрібної торгівлі нафтопродуктами.

8 листопада 2018 року Окружний адміністративний суд Києва в особі судді Сергія Каракашьяна прийняв рішення про заборону Антимонопольному комітету України вчиняти будь-які дії у справі про розслідування антиконкурентних узгоджених дій компаній групи "Приват" на ринку палива ТОВ ВТФ "Авіас", ТОВ "Торговий дім", "Авіас", ТОВ "Пром гарант плюс", ТОВ "Альянс еволюшн", ПАТ "Укртатнафта" і 169 операторів АЗС (в т. ч. ПАТ "Укрнафта" та ДП "Фірма "Укртатнафтасервис"). Розслідування антимонопольників було розпочато в жовтні 2016 року.

    Реклама на dsnews.ua