• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

МОЗ домовляється про закупівлю вакцин для бустерного щеплення, - Ляшко

Міністерство охорони здоров’я планує закупівлю вакцини від COVID-19 для бустерної вакцинації населення України

РИА-Новости
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв’ю "Українській правді" повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає "ДС".

"У нас 100% буде доступна для кожного безоплатна або бустерна доза, або повторне подвійне щеплення, якщо це буде потрібно", – розповів міністр.

Ляшко заявив, що МОЗ веде відповідні перемовини щодо закупівлі вакцин на наступні два роки.

"У мене вже майже підписані контракти, точніше, документи про наміри, на постачання вакцин на наступні 2022-2023 роки", – зауважив очільник відомствас.

Він також нагадав, що раніше Національна технічна група експертів рекомендувала використовувати додаткову дозу для імуноскомпрометованих осіб – людей, які мають гострий хронічний лейкоз, людей, перебувають на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії під час вакцинації та інших.

"Додаткова доза вводиться для кращого захисту людей, які за станом свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин. Бустерна – щоб посилити імунну відповідь або ефективність вакцини, що з часом згасає", – пояснив Ляшко.

Нагадаємо, раніше в МОЗ казали, буцімто відсоток людей, які мають протипоказання до введення вакцини від коронавірусу, дуже малий. "Відсоток таких людей мінімальний — майже одна сота від загальної популяції людей", — казав головний санлікар Ігор Кузін.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua