• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Муженко: Росія може напасти не тільки з Донбасу

Реклама на dsnews.ua
Загроза масштабної російської агресії виходить не тільки з території Донбасу, але і з півдня, Південного Заходу і тимчасово окупованого Криму, де росіяни зосередили суттєві наступальні здібності

Таку заяву зробив в інтерв'ю "Укрінформу" начальник Генерального штабу-головнокомандувач Збройних сил України генерал армії України Віктор Муженко, інформує "ДС".

"Загроза для України виходить звідусіль, де є російські війська. Це не тільки Схід. Ми можемо чекати удару від російських угруповань з Півночі, з Заходу і з Півдня, з Криму, де росіяни зосередили суттєві наступальні здібності", - заявив Муженко.

За його словами, в Генштабі реально оцінюють ці загрози військового характеру і прораховують ймовірні сценарії розвитку подій на випадок масштабної російської агресії.

"Ці сценарії відпрацьовуються під час навчань, ми вчимося мобільної і гнучкої обороні, концентруємо зусилля на найбільш загрозливих напрямках", - розповів начальник Генштабу.

У той же час, Муженко назвав головна перевага українців. "При тому, що Російська Федерація володіє великою кількістю зброї та людського потенціалу, у нас є ключова перевага. Ми - на своїй землі, яка буде буквально горіти під ногами окупантів", - підкреслив він.

До того ж, українська армія стала набагато краще. "Зараз ситуація в корені відрізняється від тієї, що ми мали на початку війни вже майже три роки тому. Бойовий потенціал Збройних сил незрівнянно вище, війська навчені і забезпечені, оснащені сучасною зброєю і зв'язком, вони набули реального досвіду бойових дій", - пояснив Муженко.

Крім того, в Україні зараз вже є майже 100 тисяч резервістів оперативного резерву - "солдати і офіцери, які мають військовий досвід, пройшли складні випробування і вистояли під вогнем". "Ці люди мотивовані, з бойовим досвідом, дисципліновані і мобільні. Це величезна сила", - підкреслив Муженко.

Поряд з цим, зараз відбувається формування підрозділів територіальної оборони", які де-факто, будуть перебувати у постійній готовності до організації опору на випадок настання супротивника". В організації такої системи враховуються кращі практики, зокрема, Прибалтійських країн.

"Все це в комплексі робить можливу агресію Російської Федерації безглуздою. Адже агресор понесе величезні втрати і не зможе контролювати території, навіть у разі деякого просування в глибину України. Військові можливості Російської Федерації великі, але не безмежні. З іншого боку, такі втрати політичного керівництва РФ доведеться пояснювати власного народу", - заявив начальник українського Генштабу.

    Реклама на dsnews.ua