• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

МВФ закликає владу України забезпечити незалежність НАБУ і САП

Реклама на dsnews.ua
Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала владу України забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Про це йдеться в заяві Лагард, опублікованому на сайті МВФ, передає "ДС".

"Ми глибоко стурбовані останніми подіями в Україні, які можуть згорнути прогрес, досягнутий у створенні незалежних інститутів для боротьби з корупцією на найвищому рівні", - зазначила вона.

Глава МВФ підкреслила, що боротьба з корупцією залишається ключовою вимогою не тільки західних партнерів, але також українського суспільства, а також є частиною зобов'язання уряду в рамках програми з МВФ.

"Ми наполегливо закликаємо українську владу і парламент забезпечити незалежність НАБУ і САП. Ми також закликаємо владу показати швидкий прогрес щодо законодавства, яке має запустити роботу незалежного Антикорупційного суду, у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії Ради Європи, який необхідний для винесення рішень по корупційних справах на найвищому рівні", - йдеться в заяві Лагард.

Раніше "ДС" повідомляла, що депутати мають намір спростити процедуру звільнення керівників усіх чотирьох антикорупційних відомств. Відповідний законопроект №7362 вже зареєстрований у Верховновой Раді.

США засудили закон про вбивство НАБУ і пригрозили скороченням допомоги Україні.

Мустафа Найєм повідомив, що законопроект про вбивство НАБУ знято з порядку денного і не буде розглядатися Радою.

    Реклама на dsnews.ua