• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ми розраховуємо на підтримку США у питаннях вступу України до НАТО, — посол

Вступ України до НАТО є одним із пріоритетних завдань, швидке виконання якого можливе за підтримки Сполучених Штатів Америки

Україна-НАТО
Україна-НАТО
Реклама на dsnews.ua

Про це новий посол України в США Оксана Маркарова розповіла в інтервʼю Укрінформу, передає "ДС".

За словами дипломата, для України важливо бути залученою до світової системи колективної безпеки.

"Це дуже важливий пріоритет, і ми сподіваємося за підтримки нашого стратегічного партнера (США — "ДС") максимально швидко зробити всередині країни усе необхідне, щоби отримання плану дій щодо членства і наш вступ до Альянсу стали реальністю якнайшвидше", — зазначила Маркарова.

Посол також одним з пріоритетів назвала отримання від США допомоги у підвищенні спроможності Збройних сил України.

"Ми вже почули від президента Байдена про готовність США більше допомагати Україні, в тому числі з озброєнням. Але питання не тільки в тому, щоби отримати зброю, а також у розбудові спроможності наших Збройних Сил. Я думаю, що у нас є багато можливостей і для двосторонньої співпраці з США для посилення нашої армії, і для підвищення безпеки в Чорноморському регіоні", — наголосила вона.

Маркарова запевнила, що дипломати будуть розвивати інвестиційну співпрацю з США в оборонній сфері і залучати стратегічних партнерів України до всіх існуючих на сьогоднішній день форматів протидії російській агресії проти нашої держави.

Нагадаємо, 25 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ № 75/2021 про призначення Оксани Маркарової Надзвичайним і Повноважним Послом України в Сполучених Штатах Америки.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua