• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

МЗС України розглядає альтернативи Мінську

Реклама на dsnews.ua

Україна розглядає можливі альтернативи Мінську як майданчику для переговорів з урегулювання ситуації на Донбасі. За сукупності факторів білоруська столиця може стати неприйнятною для цієї ролі

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, інформує "ДС".

"Нагальної потреби в тому, щоб прямо зараз переносити "мінський процес" з Мінська, немає. Але ми безумовно розуміємо, що така потреба у будь-який момент може виникнути. І тому ми дивимося на можливі альтернативи. Але має настати сукупність факторів. Не обов’язково для ухвалення цього рішення потрібно російські війська вводити. Можуть статися інші події, які зроблять Мінськ більш неприйнятним для розміщення там платформ, мінського переговорного майданчика", — сказав міністр в інтервʼю Радіо Свобода.

Кулеба уточнив, що ці події можуть бути "і гуманітарного, і політичного, і правозахисного, і розвідувального, і безпекового характеру".

"Треба на це дивитися комплексно. Бо якщо ми скажемо, якщо Росія введе війська, тоді ми перенесемо "Мінськ", то це таке звуження маневру для самих себе. Потрібно комплексно дивитися на розвиток ситуації в Білорусі", — додав очільник МЗС України.

Нагадаємо, наприкінці серпня Дмитро Кулеба заявляв, що Україна готова за необхідності змінити мінський майданчик з врегулювання ситуації на Донбасі. Це відбулося через декілька днів після того, як президент Володимир Зеленський заявив, що не бачить сенсу у зміні Мінська як майданчика для переговорів в рамках тристоронньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua