• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На Банковій хочуть переглянути вироки судів проти ветеранів та активістів

В Офісі президента пропонують створити механізм для аналізу рішень судів, які були прийняті у резонансних справах щодо ветеранів війни та громадських діячів

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

"В Офісі Президента ініційовано розробку механізму щодо аналізу актуальних та резонансних кримінальних справ і вироків за період з 2014 року проти ветеранів та громадських діячів, які боролися з російською агресією, її гібридними проявами та могли стати жертвами свавілля чиновників, правоохоронців і несправедливих рішень суддів", — відзначили в ОП.

В Офісі президента не виключають, що "сотні ветеранів та активістів не змогли належним чином захиститися від тиску, зазнали несправедливого застосування законів мирного часу до оцінки подій, які відбулися в умовах збройної агресії Росії".

"Потрібно законним чином забезпечити перевірку юридичної чистоти всіх рішень, які тоді ухвалювалися, усіх обставин відповідних справ і того, чому люди зазнали несправедливого переслідування або не отримали належного захисту від держави… Відповідний механізм буде реалізовано для повернення справедливості ветеранам та активістам", — підкреслили в ОП.

Також пропонується ініціювати дослідження кримінальних проваджень з 2014 року за фактами нападів на громадських діячів, які до сих пір не завершені і не встановлені винні.

В Офісі президента вже відбулася перша нарада під головуванням глави ОП Андрія Єрмака, в якій взяли участь представники правоохоронних органів та депутатського корпусу, Міністерства у справах ветеранів і уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua