• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

На Донбасі за три місяці постраждали понад 30 мирних жителів, — ООН

У період з 1 серпня по 31 жовтня поточного року на Донбасі внаслідок бойових дій постраждали 32 мирні жителі, четверо з яких загинули

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у звіті моніторингової місії ООН, повідомляє "ДС".

За цей період місія ООН зафіксувала 32 жертви серед цивільного населення, пов'язані з конфліктом: чотири загинули (троє чоловіків та одна жінка), 28 отримали поранення (19 чоловіків, шість жінок, двоє хлопчиків та одна дівчинка), що на 39% більше, ніж у попередні три місяці.

"78% цивільних осіб постраждали внаслідок активних бойових дій, зокрема, одна людина загинула та 20 отримали поранення на території, контрольованій угрупованнями "ДНР" та "ЛНР", і одна цивільна особа загинула і троє отримали поранення на території Донецької та Луганської областей, контрольована урядом", — йдеться у звіті.

Крім того, за даними ООН, один чоловік загинув у ДТП за участю військових, і одну жінку було поранено вогнем зі стрілецької зброї під час "інциденту з надмірним застосуванням сили", обидва випадки сталися на території підконтрольної частини Донбасу.

Також місія зафіксувала 37 випадків пошкоджень цивільних об'єктів (без урахування житла цивільного населення), таких як школи, об'єкти водопостачання або електропостачання. Шість із них пройшли на території, контрольованій урядом, та 31 на території, контрольованій терористичними "ДНР" та "ЛНР". За останні шість місяців їх було менше, ніж за ці три — лише 27.

Як повідомляла "ДС", з початку дії режиму припинення вогню в липні 2020 року внаслідок обстрілів та озброєних провокацій російської сторони загинули 66 українських бійців, ще 275 отримали поранення.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua