• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

На міністра енергетики розглядають Вітренка, у якого конфлікт інтересів з державою на 20 млн доларів, — Землянський

Реклама на dsnews.ua

На посаду міністра енергетики розглядають кандидатуру Юрія Вітренка, у якого конфлікт інтересів на 20 млн доларів.

Про це написав експерт з енергетичних питань Валентин Землянський на своїй сторінці в Facebook, передають "Українські новини".

На думку експерта, можливе призначення міністром енергетики Вітренка, свідчить про кадрову кризу влади.

"Ходять чутки про призначення пана Вітренка на позицію міністра енергетики. Кадрова криза влади очевидна. Міністр з конфліктом інтересів на 20 млн доларів. Зате боротьба з корупцією досягла неймовірних висот", — написав Землянський.

Раніше інформацію про можливе призначення колишнього виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка міністром енергетики повідомив OBOZREVATEL.

Зокрема видання повідомило, що Вітренко подав позов до Печерського суду Києва з вимогою до збиткової компанії виплатити йому 94 млн гривень премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі над російським "Газпромом". Разом з тим саме він розглядається як один з кандидатів на посаду міністра енергетики.

При цьому збитковою компанія стала, в тому числі, в результаті роботи самого Вітренка (за 9 місяців 2020 го збиток склав 600 млн доларів). Відповідний позов був поданий в лютому, проте сума претензій стала відома лише зараз. Про це свідчить позовна заяву Вітренка, яке є в розпорядженні OBOZREVATEL.

Топ-менеджерам "Нафтогазу", які привели національну компанію до багатомільярдних збитків, прописали в контрактах виплату премій в розмірі 1% від 2,9 млрд доларів — суми виграшу в суперечці з "Газпромом".

Частина суми була виплачена Вітренку, проте "Нафтогаз" прострочив шість квартальних платежів. Вони і склали близько 3,9 млн доларів або 94 млн гривень за курсом на момент подачі позову.

За інформацією джерел OBOZREVATEL, тепер президенту Володимиру Зеленському пропонують призначити колишнього топ-менеджера "Нафтогазу" Вітренко в якості міністра енергетики. Його звільнили з "Нафтогазу" в липні 2020 го.

    Реклама на dsnews.ua