• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

На окупованому Донбасі введено російський рубль,- ОБСЄ

Реклама на dsnews.ua

Координатор ОБСЄ з питань економіки в Тристоронній контактній групі Ульріх Бранденбург підтвердив, що на окупованому Донбасі введена російська національна валюта

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Координатор ОБСЄ в економічній робочій групі Тристоронньої контактної групи Бранденбург підтвердив на неофіційному брифінгу 8 червня введення російської валюти в окупованих районах Донбасу", - зазначив Цимбалюк.

Він нагадав, що раніше СММ ОБСЄ підтвердила рішення окупаційних адміністрацій в Донецьку і Луганську встановити російську як єдину "офіційну" мову, що передбачає вилучення української мови з навчальних програм з вересня 2020 р.

"За останні кілька місяців ми стали свідками низки кроків Росії, спрямованих на подальше поглиблення розриву між контрольованими урядом і тимчасово окупованими районами Донбасу, що підриває майбутні перспективи реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей України. Триває так звана "паспортизація" і залучення власників цих незаконно виданих російських паспортів до голосування за поправки до конституції РФ, що стало черговим серйозним порушенням суверенітету України ", - заявив Цимбалюк.

Як повідомляла "ДС", в березні в терористичній ДНР окупаційні власті позбавили українську мову "державного статусу".

У червні аналогічне рішення прийняв так званий "парламент" терористичної ЛНР.

    Реклама на dsnews.ua