• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

На окупованому Донбасі введено російський рубль,- ОБСЄ

Реклама на dsnews.ua
Координатор ОБСЄ з питань економіки в Тристоронньої контактної групи Ульріх Бранденбург підтвердив, що на окупованому Донбасі введена російська національна валюта

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Координатор ОБСЄ в економічній робочій групі Тристоронньої контактної групи Бранденбург підтвердив на неофіційному брифінгу 8 червня введення російської валюти в окупованих районах Донбасу", - зазначив Цимбалюк.

Він нагадав, що раніше СММ ОБСЄ підтвердила рішення окупаційних адміністрацій в Донецьку і Луганську встановити російську як єдиний "офіційний" мову, який передбачає вилучення української мови з навчальних програм з вересня 2020 року.

"За останні кілька місяців ми стали свідками низки кроків Росії, спрямованих на подальше поглиблення розриву між контрольованими урядом і тимчасово окупованими районами Донбасу, підриває майбутні перспективи реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей України. Триває так звана" паспортизація "і залучення власників цих незаконно виданих російських паспортів до голосування за поправки до конституції РФ стало черговим серйозним порушенням суверенітету України ", - заявив Цимбалюк.

Як повідомляла "ДС", в березні в терористичній "ДНР" окупаційні власті позбавили українську мову "державного статусу".

У червні аналогічне рішення прийняв так званий "парламент" терористичної "ЛНР".

    Реклама на dsnews.ua