• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Дуже плоский гумор. Навіщо Саакашвілі привітав українців з ФСБ-шних днем прикордонника

Для українських прикордонників це сигнал чіткою ідентифікацією, на чиєму боці голова Виконавчого комітету реформ
Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil
Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil
Реклама на dsnews.ua

Вчора ввечері голова Виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі надів на голову зелений бере українського прикордонника, з української кокардою та українським прапорцем, сфотографувався з широкою посмішкою і виклав фото на своїй фейсбук-сторінці, супроводивши привітанням українською мовою: "Як бувалий прикордонник (ОКПП "Чоп", "Бориспіль") вітаю всіх причетних з Днем прикордонника! (За старим стилем)".

Як йдеться у бородатому анекдоті, "ніщо не видавало в ньому російського розвідника". Захотів чоловік згадати минуле - як він зі штурмом брав український кордон, знущаючись над українськими прикордонниками, - що ж, продовжуй знущатися і далі.

От тільки в Україні День прикордонника відзначається не 28 травня, а 30 квітня. Так встановив президент України Петро Порошенко своїм указом 27 квітня 2018 р. Він повідомив в твіттері, чому обрав саме цей день: "Підписав Указ про встановлення професійного свята - Дня прикордонника - 30 квітня. Це свято має, нарешті, стати співзвучним з реальними історичними подіями саме в Україні. А сучасна Україна є історичною наступницею УНР та Гетьманської Держави". Порошенко підкреслив, що Державна прикордонна служба України веде родовід від військових формувань часів Української революції 1917-1921 рр. "30 квітня 1918 р. українські війська біля ст. Колпаковое встановили свої символи на кордоні Української держави. Сьогодні виповнюється 100 років синьо-жовтої кордоні", - нагадав він про знаменній історичній даті.

А хто ж тоді святкують день прикордонника 28 травня? Ні за що не здогадаєтеся. 28 травня - це професійне свято особового складу прикордонної служби ФСБ РФ. І саме з цим ФСБ-шних святом привітав українців "видатний український патріот" Саакашвілі.

Можна припустити, які почуття викликало це привітання в українських прикордонників. Особливо у тих, хто служить на адміністративному кордоні з аннексированным Росією українським Кримом, на лінії фронту з окупованими Росією територіями Донецької і Луганської областей України, на державному кордоні України з РФ. Для них привітання з ФСБ-шних святом від Саакашвілі - це ж не просто плювок в душу. Це сигнал чіткої ідентифікації, на чиєму боці Саакашвілі.

І тут питання до Володимиру Зеленському, який, пам'ятається, теж любив пожартувати щодо кордонів. "Російські війська стоять на кордоні, просто український кордон трошки відсувають вперед", - сміявся він над нами 22 травня 2014 р. Цікаво, смішно йому зараз від Саакашвілі вітання з днем прикордонника ФСБ РФ.

    Реклама на dsnews.ua