• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

НАБУ і САП не змогли пояснити депутатам, на підставі чого відкрили справу проти VAB банку

Представники САП і НАБУ на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради не змогли дати жодної відповіді по суті справи VAB банку, яке вони відмовляються закривати, незважаючи на остаточне рішення суду
Реклама на dsnews.ua

Сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань протидії корупції розглядалося питання виконання рішення Печерського районного суду Києва про закриття справи за стабілізаційним кредитом VAB банку. На засіданні депутати намагалися отримати відповіді від НАБУ і САП щодо підстав як відкриття, так і оскарження ними закриття цієї справи за рішенням суду.

Так, представники НАБУ не змогли відповісти ні на одне з питань нардепа Анатолія Бурмича. Зокрема, було задокументовано матеріалами ревізії конкретне привласнення коштів (адже якщо не було присвоєння, то відсутні підстави для відкриття провадження), проводилася взагалі ця і зустрічна ревізії, або посилалася пропозицію з боку банку про готовність повернення коштів отриманого кредиту, що переводить справа в розряд господарського, а не кримінального, а також веде НАБУ справи щодо яких інших банків, які не повернули кредити НБУ, зокрема щодо "Приватбанку". Не отримавши відповіді, нардеп зазначив, що НАБУ розслідує справу 3,5 років, і при цьому не може відповісти на конкретні запитання, хоча відповіді на них є у відкритому доступі.

У свою чергу юрист Тетяна Козаченко нагадала, що розслідувана і закриту справу було відновлено тодішнім заступником генпрокурора Касько необґрунтовано та з численними порушеннями. Крім того, офіційні експертизи встановили безпідставність звинувачень.

"Матеріали виробництва, всі 100 томів не були у Касько, і він нічого не розглядав. Він всього 8 днів, як був призначений на посаду. І без наявності матеріалів виробництва, поза КПК, виніс постанову. Слідчий забрав матеріали виробництва, всі 100 томів, тільки через 2 тижні", - прокоментувала Козаченко.

Крім того, юрист зазначила, що ні НАБУ, ні САП не є суб'єктом рішення Генеральної прокуратури про відновлення виробництва, тому взагалі незрозуміло, чому вони оскаржують це рішення суду: "Справа перебувала в Нацполиции, рішення приймала генеральна прокуратура. А тепер НАБУ і САП оскаржить рішення Генеральної прокуратури, і оскаржує в ВАКС. При чому тут САП і НАБУ?".

Нагадаємо, що 5 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення, яким визнав незаконною постанову Віталія Касько, колишнього заступника генпрокурора Рябошапки, про поновлення справи проти екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука і бізнесмена Олега Бахматюка. Однак НАБУ і САП відмовляються виконувати рішення суду, яке є остаточним, і подали апеляцію до ВАКС, хоча розглядати його повинен повноважний Апеляційний суд міста Києва.

    Реклама на dsnews.ua