• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

НАБУ початок розслідування за фактами, оприлюдненими Онищенко

Реклама на dsnews.ua
НАБУ розпочало досудове розслідування фактів, які були озвучені в заявах нардепа Олександра Онищенка

Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник, передає "ДС" з посиланням на Zn.ua.

Розслідування, за його словами, стосується фактів підкупу депутатів Верховної Ради за голосування за відставку глав ГПУ і СБУ, а також призначення нового генпрокурора.

"Сьогодні ми зареєстрували кримінальне провадження за заявами народного депутата Олександра Онищенка про факти підкупу депутатів. Звичайно, частина з того, що він заявляв, що не має, на мою думку, кримінальної підґрунтя, але є певні заяви про те, що були конкретні підкупи за конкретні голосування. Про це говорить особа, яка брала в цьому участь. За час моєї роботи в НАБУ, таких заяв ще не було", - сказав він.

За словами Ситника, заяв політиків про підкупи за голосування у ВР щодня лунає чимало, але вперше про це було заявлено народним депутатом, який брав участь у цих злочинах.

"Він (Онищенко) не просто говорить, що хто-то кого-то підкуповує - таких заяв політиків ми щодня чуємо, вони певною мірою маніпулятивні, щоб спотворити репутацію політичного опонента. Але тут вперше таку заяву, принаймні, після революції, коли сам депутат говорить про те, що брав участь у цих процесах", - зазначив керівник НАБУ.

"Тому я б назвав це фактично явкою з повинною, яка була озвучена в прямому ефірі на телеканалах, на жаль, і російських. І тому ми вирішили, що раз є такий нюанс, що це не просто заява однієї політичної сторони проти іншої політичної сторони, а це заява конкретної особи, яке підтверджує свою участь у процесах підкупу та передачі коштів депутатам, то ми будемо реєструвати це виробництво", - сказав Ситник.

Директор НАБУ повідомив, що Олександру Онищенко буде запропоновано передати слідству аудіо - та відеозаписи, які, як він заявляє, що у нього є, і дати більш конкретні свідчення по кожному з питань у рамках досудового розслідування, яке було розпочато у середу, 7 грудня.

Як повідомляла "ДС", колишній депутат Олександр Онищенко заявив, що депутати продають свої голоси у Верховній Раді. Обіцяні "викриття" вже почали публікувати у ЗМІ, однак перша порція "зливу" виявилася пустушкою.

    Реклама на dsnews.ua