• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

НАБУ знайшла ряд порушень, допущених Лещенко, при купівлі квартири

Реклама на dsnews.ua
Матеріали по квартирі депутата Сергія Лещенка передадуть НАПК

Про це в ході брифінгу заявив глава НАБУ Артем Ситник, повідомляє "ДС" з посиланням на "112 Україна".

"Проведеною перевіркою встановлено, що джерел походження коштів - це 7,550 млн грн, які були сплачені за цю квартиру, є чотири. Перше і основне, це 3,770 млн грн, отриманий позику Лещенко від Притули. 77 тис. дол., що еквівалентно 1,998 млн грн, це зняті кошти з рахунку за депозитами, які оформлені на ім'я матері Лещенко, Лещенко Тетяни Яківни. 150 тис. грн отримано від цивільної дружини. Інша частина коштів у розмірі приблизно 1 млн 780 тис. грн - це особисті заощадження Лещенко", - розповів Ситник.

"Нами були витребувані всі документи про доходи Олени Притули і нами було встановлено, що за період з 1 січня 2007 року по 30 червня 2016 року, вона отримала дохід в сумі 15,500 млн грн. Тому фінансові можливості Притули надати цю позику в цій сумі у неї були. Також було досліджено рух коштів за депозитними рахунками, зареєстрованим на Тетяну Лещенко. Останнім часом дійсно були зняті кошти в сумі майже 78 тис. дол. Підтверджуючі документи цих операцій також надані й вилучені в ході перевірки. Що стосується 150 тис. грн, то доходи Топольське також дозволяли їй надати цей займ Лещенко. Також були підняті всі документи і всю звітність Лещенко і було встановлено, що ним було задекларовано доходів з 1 січня 1998 року по 30 червня 2016 на суму 4 млн 347 тис. грн. Тобто той мільйон, який він сам вклав у придбання квартири, він мав таку фінансову можливість", - зауважив Ситник.

При цьому НАБУ не знайшло підтверджень, що депутат від БПП Сергій Лещенко придбав квартиру за заниженою ціною.

"Це було цінне пропозицію забудовника. Ми і ріелтора опитали, і перевірили цей факт. Зараз за таку суму ви вже не купите квартиру в цьому будинку. Доказів того, що це було зроблено навмисне під конкретну угоду, у нас таких доказів немає. Ми перевірили, там дійсно була ця акційна пропозиція, яким він скористався", - заявив Ситник.

При цьому глава НАБУ повідомив, що виявлені порушення, допущені Сергієм Лещенко, при купівлі квартири.

Як повідомляла "ДС", 6 вересня активіст Андрій Дзіндзя заявив, що народний депутат України Сергій Лещенко, відомий заявами про боротьбу з корупцією, купив квартиру в центрі Києва площею 200 кв. м за 7,5 мільйонів гривень, що відповідає дворічному бюджету партії "ДемАльянс", до якої він нещодавно приєднався.

На це сам Лещенко відповів, що купити квартиру йому допомогли дві жінки: керівник "Української правди" Олена Притула та його дівчина, діджей Анастасія Топольская.7 вересня Лещенко заявив, що звертається з закликом до НАПК і НАБУ зробити перевірку придбання житла. На строк такої перевірки він оголосив про складення повноважень члена правління політичної партії ДемАльянс.

    Реклама на dsnews.ua