• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

НАБУ відмовилося виконувати рішення ЄСПЛ. Це загрожує Україні санкціями з боку ЄС

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вказав НАБУ на грубі порушення прав людини з їхнього боку – тиск на свідків і незаконне стеження. У свою чергу НАБУ заявило, що продовжить переслідування Логвинского незважаючи на рішення ЄСПЛ
Реклама на dsnews.ua

Нардеп Олексій Гончаренко заявив, що такими діями директор НАБУ знищує важливу інституцію країни та створює загрозу міжнародному іміджу країни та її євроінтеграційним перспективам.

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовив НАБУ до зняття імунітету з Георгія Логвинского, колишнього народного депутата, який представляв Україну в ПАРЄ. На нього поширюється імунітет від переслідувань органами з-за того, що його дружина - суддя ЄСПЛ. Більше того, Європейський суд з прав людини визнав, що НАБУ тиснула на свідків у цій справі і вело незаконну расследовательную діяльність. Вчора НАБУ у відповідь заявило, що не дивлячись на рішення ЄСПЛ продовжить переслідування Логвинского.

Нардеп Олексій Гончаренко так прокоментував дії НАБУ по справі Логвинского: "ЄСПЛ прийняв рішення і відповів, і відповів так, як ніколи не відповідав жодній державі: НАБУ - тисне на свідків, займається незаконним стеженням. А адже базується в Страсбурзі ЄСПЛ - це орган Ради Європи з бездоганною репутацією і авторитет у всьому світі. По суті, вчора ЄСПЛ ще раз підтвердив те, що я кажу останній рік - корупціонер Ситник (він офіційно внесений до реєстру корупціонерів України) знищує цю важливу інституцію, зводячи особисті рахунки і виконуючи замовлення, включаючи політичні переслідування".

Також у коментарі "ДС" Олексій Гончаренко розповів про те, як такі дії директора НАБУ Артема Ситника руйнують репутацію НАБУ, відносини України з Євросоюзом та євроінтеграційні перспективи нашої країни. "Грубе ігнорування прав людини, норм і принципів європейського та українського законодавств ні до чого доброго не приведуть. Один чоловік, Артем Ситник, псує ті відносини, які роками стояли українськими політиками і дипломатами з Єврокомісією та Європарламентом. Ми ж всі прекрасно розуміємо, що Європі не потрібен безвиз, а тим більше тісна інтеграція з країною, де можливий такий правовий бєспрєдєл, де ігнорують рішення найважливішої інституції - ЄСПЛ, де тиснуть на свідків, організовують нелегальні стеження і погрожують членам сім'ї суддів європейського суду. Не виключені і інші санкції проти України. Крім того, такі дії Ситника наносять величезний репутаційний удар по НАБУ, від якого бюро буде дуже важко оговтатися, - вважає нардеп. - Будь-яка заява в Європейський суд з прав людини тепер буде розглядатися через призму того беззаконня та ігнорування рішень європейської судової системи, які собі дозволяє пан Ситник".

Представник Харківської правозахисної групи Євген Захаров раніше заявляв, що Україну можуть звинуватити в тиску на Європейський суд з прав людини з-за незаконного стеження Національного антикорупційного бюро за суддею ЄСПЛ.

Нагадаємо, що раніше НАБУ також відмовився виконувати рішення Печерського районного суду Києва про закриття кримінального провадження як незаконного іншій резонансній справі - справі Писарука і Бахматюка. Адвокати Олега Бахматюка заявили, що будуть оскаржувати незаконні дії НАБУ в ЄСПЛ.

    Реклама на dsnews.ua