• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

НАБУ підтвердило, що готує підозра заступнику Грицака

Реклама на dsnews.ua
НАБУ підтвердило інформацію про підготовленому підозрою у незаконному збагаченні першого заступника голови СБУ Павлу Демчине

Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства, передає "ДС".

НАБУ змушене було піти на такий крок з тієї причини, що була оприлюднена таємниця досудового слідства.

"За дивним збігом обставин, це відбулося практично відразу після направлення відповідних процесуальних документів на погодження в Спеціалізовану антикорупційну прокуратури", - сказано в повідомленні.

Відзначається, що під час досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що в період з 26 квітня 2015 року по 31 грудня 2016 року сума придбаних активів і витрат Демчины склала не менше 6,4 млн гривень. Серед іншого, мова йде про купівлю Land Rover Range Rover Sport, Mercedes-Benz V250, земельних ділянок у передмісті Києва та квартири.

У той же час офіційний дохід Демчины і членів його родини в цей період склав 2,6 млн гривень, у тому числі з урахуванням продажу автомобіля Jeep Grand Cherokee 4WD.

Виходячи з цього, слідство вважає, що законність придбання активів на 3,76 млн гривень не має доказів. Під час розслідування детективи проаналізували також доходи і витрати Демчины за весь час його трудової діяльності, щоб визначити, чи мав він можливість накопичити заощадження.

За даними НАБУ, з 1994 року і до цих пір він проходить військову службу в органах СБУ, в період з 1999 по 2015 роки отримав з цивільною дружиною сукупний дохід близько 2,8 млн гривень, тоді як витрати склали не менше 4,83 млн гривень, з яких понад 4 млн витрачено на придбання декількох автомобілів, в тому числі елітних.

Слідство вважає, що станом на 26 квітня 2015 року у Демчины не було офіційних доходів, які дозволяли збирати кошти у значному розмірі.

Дані факти детективи виклали в повідомленні про підозру у незаконному збагаченні, що 7 вересня 2018 направили на погодження до САП.

Заступник Грицака каже, що слідчі не вжили заходів для встановлення його місця проживання, зокрема, не допитали сусідів.

    Реклама на dsnews.ua