• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

НАБУ зриває суди України проти Росії на 100 мільярдів, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Методи розслідування Національним антикорупційним бюро України діяльності компанії "Золотий Мандарин" і прагнення будь-яким чином притягнути до відповідальності екснардепа Георгія Логвінського можуть повністю поховати розгляд справ у ЄС України проти Росії

Про це йдеться в розслідуванні "Секретних матеріалів" на "1+1", інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Журналісти нагадують, що за рішенням суду "Київенерго" має повернути компанії "Золотий Мандарин" 54 млн грн. Однак боржник рішення суду проігнорував, в результаті чого компанія звернулася в Європейський суд.

"Але детективи НАБУ побачили у поверненні цього боргу злочин і вимагають притягнути до відповідальності екснардепа Георгія Логвінського, якого ті запідозрили у виведенні 54 млн грн з держбюджету через компанію "Золотий Мандарин". Однак юридичних або будь-яких інших зв'язків між політиком і компанією детективи так і не надали", - йдеться в сюжеті.

Крім того, в центральній синагозі Києва, яку, зокрема, відвідує Логвінський, було виявлено несанкціонований підслуховуючий пристрій, а також приховані камери на фасаді будівлі. Головний рабин Києва та України Моше Реувен Асман заявляє про тиск з боку детективів на парафіян синагоги і навіть просить особистого втручання президента в цю справу.

"Мені говорили люди, що їх шантажують. 15 років в'язниці, якщо не даси неправдиві відомості на конкретних людей. І у нас є докази цього", - зазначив Моше Реувен Асман.

За словами правозахисника Євгена Захарова, метою прослуховування, найімовірніше, є отримання інформації про діяльність екснардепа. Однак дії НАБУ безпрецедентні, а кінцева мета кримінального переслідування - бажання позбавити можливості дружину Логвінського Ганну Юдківську, яка є суддею Європейського суду з прав людини, розглядати міждержавні справи України проти Росії в Європейському суді.

В результаті, відзначають журналісти, всі результати багаторічної юридичної війни між Україною і Росією можуть опинитися під загрозою через дії НАБУ.

"НАБУ просить Європейський суд зняти імунітет з Логвінського, що означатиме відставку Ганни Юдківської, яка займається ключовими справами для України в питанні протистояння з РФ. Як результат, всі справи повинні будуть бути розглянуті новим суддею з самого початку", - додав правозахисник.

Як відомо, раніше НАБУ оголосило про підозру колишньому першому заступнику міністра юстиції Наталії Бернацькій і експредставнику п'ятого президента України Петра Порошенка Борису Бабину у розкраданні понад 50 млн гривень.

Так звана справа "Золотого Мандарина" полягає в тому, що компанія в 2000-х передала "Київенерго" на зберігання мазут, але та відмовилася його повернути. В результаті "Золотий Мандарин" дійшов до ЄСПЛ і отримав рішення про компенсацію, а Мін'юст у 2015 році підписав документ про врегулювання спору. ЄСПЛ ухвалив цей документ і зняв необхідність виплати додаткової компенсації, зобов'язавши Україну виконати рішення судів про повернення вартості мазуту.

Україна виплатила компенсацію з держбюджету, але в 2017 році Мін'юст подав позов до "Київенерго" про повернення цих коштів. У НАБУ підозрюють, що чиновники Мін'юсту могли зловживати службовим становищем в інтересах "Золотого Мандарина".

    Реклама на dsnews.ua