• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

НАБУ зриває суди України проти Росії на 100 мільярдів, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Методи розслідування Національним антикорупційним бюро України діяльності компанії "Золотой Мандарин" і прагнення будь-яким чином притягнути до відповідальності екс-нардепа Георгія Логвинского можуть повністю поховати розгляд справ у ЄС України проти Росії

Про це йдеться в розслідуванні "Секретних матеріалів" на "1+1", інформує "ДС" з посиланням на РБК-Україна.

Журналісти нагадують, що за рішенням суду "Київенерго" має повернути компанії "Золотой мандарин" 54 млн грн. Однак, боржник рішення суду проігнорував, в результаті чого компанія звернулася в Європейський суд.

"Але детективи НАБУ побачили повернення цього боргу злочин і вимагають притягнути до відповідальності екс-нардепа Георгія Логвинского, якого ті запідозрили у висновку 54 млн грн з держбюджету через компанію "Золотий мандарин". Однак, юридичної або який-небудь інший зв'язки між політиком і компанією детективи так і не надали", - йдеться в сюжеті.

Крім того, в центральній синагозі Києва, яку, зокрема, відвідує Логвінський, було виявлено несанкціанованому прослушивающее пристрій, а також приховані камери на фасаді будівлі. Головний рабин Києва та України Моше Реувен Асман заявляє про тиск з боку детективів на парафіян синагоги і навіть просить особистого втручання президента в цю справу.

"Мені говорили люди, що їх шантажують. 15 років в'язниці, якщо не даси неправдиві відомості на конкретних людей. І у нас є докази цього", - зазначив Моше Реувен Асман.

За словами правозахисника Євгена Захарова, метою прослуховування, по всій ймовірності, є отримання інформації про діяльність екс-нардеп. Однак дії НАБУ - безпрецедентні, а кінцева мета кримінального переслідування - бажання позбавити можливості дружини Логвинского Анна Юдківська, яка є суддею Європейського суду з прав людини, розглядати міждержавні справи України проти Росії в Європейському суді.

В результаті, відзначають журналісти, всі результати багаторічної юридичної війни між Україною і Росією можуть опинитися під загрозою через дії НАБУ.

"НАБУ просить зняти європейський суд імунітет з Логвинского, що означатиме відставку Ганни Юдковської, яка займається ключовими справами для України в питанні протистояння з РФ. Як результат, всі справи повинні будуть розглянуті новим суддя з самого початку", - додав правозахисник.

Як відомо, раніше НАБУ оголосило про підозру колишньому першому заступнику міністра юстиції Наталії Бернацької і екс-представнику п'ятого президента України Петра Порошенка Борису Бабине у розкраданні понад 50 млн гривень.

Так звана справа "Золотого мандарина" полягає в тому, що компанія в 2000-х передала "Київенерго" на зберігання мазут, але та відмовилася його повернути. В результаті "Золотий мандарин" дійшов до ЄСПЛ і отримав рішення про компенсацію, а Мін'юст у 2015 році підписав документ про врегулювання спору. ЄСПЛ ухвалив цей документ і зняв необхідність виплати додаткової компенсації, зобов'язавши Україну виконати рішення судів про повернення вартості мазуту.

Україна виплатила компенсацію з держбюджету, але в 2017 році Мін'юст подав позов до "Київенерго" про повернення цих коштів. У НАБУ підозрюють, що чиновники Мін'юсту могли зловживати службовим становищем в інтересах "Золотого мандарина".

    Реклама на dsnews.ua