• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

НАБУ закрило справу "Порошенка-Байдена" за "кляузою" нардепів ОПЗЖ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підтвердило закриття одного з кримінальних проваджень, у якому фігурував п’ятий президент України Петро Порошенко

Джо Байден і Петро Порошенко
Реклама на dsnews.ua

Досудове розслідування стосувалося двох статей Кримінального кодексу: про привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем та про відмивання доходів, інформує "ДС".

"Набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції, вчинення правочину з таким майном, або переміщення, зміна форми (перетворення) такого майна, або вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна або володіння ним, права на таке майно, джерела його походження, місцезнаходження, якщо ці діяння вчинені особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо чи опосередковано, повністю чи частково одержано злочинним шляхом в особливо великому розмірі, а також привласнення, розтрати або заволодіння чужим майном особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем", — йдеться у формулюванні кваліфікації справи

У відповіді на запит Радіо Свобода НАБУ пояснило, що підставами для відкриття справи була ухвала Вищого антикорупційного суду від 9 січня 2020 року, яка зобов’язала до цього детективів. Справу відкрили за заявою групи народних депутатів.

Втім, "за результатами здійснення досудового розслідування встановлено відсутність події кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 209, частиною 5 статті 191", повідомило бюро, яким керує визнаний судом корупціонером Артем Ситник.

У зв’язку з цим 25 січня 2021 року було ухвалено рішення про закриття кримінального провадження на підставі пункту 1 частини 1 статті 284 Кримінального процесуального кодексу України через відсутність події кримінальних правопорушень.

НАБУ уточнило, що підстави для закриття справи дали проведені слідчі дії та їхні результати, а також інші докази та дані "у їх сукупності та взаємозв’язку, які ґрунтуються на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин, викладених у колективному зверненні народних депутатів України".

У цьому провадженні Порошенку не повідомляли про підозру, уточнюють у НАБУ.

Як відомо, 9 лютого адвокати Петра Порошенка повідомили, що НАБУ закрило справу проти нього, яка стосувалася нібито виведення з України 100 мільярдів доларів на користь, зокрема, тодішнього віцепрезидента Сполучених Штатів Джо Байдена (нинішнього президента США). Мова йде про кримінальне провадження, яке було зареєстроване 17 грудня 2019 року за заявою групи народних депутатів проросійської фракції "Опозиційної платформи – За життя" на чолі з Ренатом Кузьміним. 

У грудні 2019 року Кузьмін оприлюднив своє звернення до НАБУ під яким підписалася деякі його колеги-депутати. Згодом Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити провадження по цій заяві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua