• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Позитивні зміни в реформі судової вертикалі відсутні, - Шабунін

Реклама на dsnews.ua
Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін вважає, що останні соціологічні опитування про ставлення громадян до судової реформи свідчать про те, що реформа не відбулася і надії, що вона відбудеться з цією політичною елітою ніхто не має

Про це він сказав у коментарі "Українським новинам".

"Насправді, судову реформу хотіли бачити громадяни завжди і відсутність справедливості було одним з ключових двигунів "Революції гідності". Просто після революції був обман, що ми проводимо судову реформу. Було кілька етапів. Була спроба очищення суддів самими суддями, не спрацювало. Потім була історія перезавантаження Вищої ради правосуддя, не спрацювало. Потім історія нового Верховного суду. Кожен раз це була брехня і в кінцевому підсумку це для всіх стало зрозуміло з новими рішеннями нового Верховного суду, які не піддаються здоровому глузду. Мені здається, що не тільки зараз українці зрозуміли, що потрібна судова реформа, просто зараз стало очевидно, що реформа не відбулася і надії, що вона відбудеться з цією політичною елітою теж ніхто не має", - сказав він.

За його словами, позитивні зміни в реформі судової вертикалі відсутні.

"Можна вважати позитивним результатом чверть недоброчесних суддів нового Верховного суду? Це божевілля як на мене і повна дурість. Якщо це вважати перемогою, то я не знаю, що тоді вважати "зрадой"? Жодним чином суди не стали більш незалежними. Показовий приклад, коли Верховний суд відмовився навіть розглядати указ Президента про призначення Павла Жебрівського аудитором НАБУ. У цьому призначенні очевидно пряме порушення закону. Суд навіть не почав розглядати цю справу. Про що далі говорити?" - резюмував він.

Як повідомляли Українські новини, 31% респондентів, опитаних соціологічною групою "Рейтинг" вважають, що влада повинна боротися з корупцією і реформувати судову владу, щоб підвищити довіру громадськості до неї.

    Реклама на dsnews.ua