• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Податкової міліції не буде: нардепи підтримали створення Бюро економічної безпеки

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №3087-д про створення Бюро економічної безпеки, яке повинно замінити податкову міліцію

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті українського парламенту передає "ДС".

За документ проголосували 242 нардепа.

Закон розділяє сервісну і правоохоронну функції податкової служби, ліквідує податкову міліцію і прописує створення Бюро економічної безпеки.

Бюро є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави.

Його директора призначатиме Кабінет міністрів за поданням прем'єр-міністра за пропозицією конкурсної комісії.

Директор БЕБ щорічно не пізніше 1 березня звітує перед Радою і Кабміном про діяльність Бюро економічної безпеки України за попередній календарний рік.

Максимальна кількість працівників відомства — не більше 4000 чоловік.

У документі прописано, що детективи і старші детективи БЕБ матимуть повноваження для оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування злочинів. Цей орган має право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, власником (адміністратором) яких є державні органи.

У складі центрального управління Бюро буде діяти підрозділ внутрішнього контролю для запобігання, виявлення і відповідного реагування на прояви корупції.

Бюро щоквартально зобов'язується публікувати звіт про діяльність на своєму офіційному веб-сайті.

Законом вилучаються повноваження по контррозвідувальному захисту економіки у Служби безпеки України шляхом внесення змін до ЗУ "Про загальну структуру і чисельність СБУ".

На початку вересня Рада прийняла цей закон за основу.

    Реклама на dsnews.ua