• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

НАЗК зафіксувало порушення в деклараціях семи суддів і п'яти міністрів

Реклама на dsnews.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції в 2020 році виявило ознаки кримінального порушення в деклараціях 97 осіб, серед яких 5 міністрів і 7 суддів

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті НАЗК, передає "ДС".

"Серед головних пріоритетів НАЗК в 2020 році стало підвищення якості повних перевірок декларацій. Для нас було принципово важливо відійти від старої практики агентства чіплятися до "друкарських помилок" в деклараціях для того, щоб перейти до виявлення реальних порушень на мільйони гривень.

Таким чином, серед 97 осіб, в деклараціях яких НАЗК виявило ознаки кримінального порушення — 5 міністрів поточного і колишнього урядів, 12 заступників міністрів і 7 суддів", — сказано в повідомленні.

Відзначається, що для цього НАЗК в 2020 році серед іншого забезпечило наступне:

Якщо помилка в декларації не стосувалася грошей, суб'єкт декларування не ніс відповідальності. Наприклад, деякі суб'єкти могли вибрати позначку "Невідомо" або "Не застосовується" замість кадастрового номера ділянки. Під час перевірки декларації НАЗК з'ясовувало цей кадастровий номер, повідомляло про це суб'єкту і давало можливість виправити цю помилку в декларації.

Спілкування онлайн замість паперових листів. В агентстві стверджують, що до перезавантаження відомства працівники НАЗК спілкувалися з суб'єктами декларування при повній перевірці паперовими листами. Тепер листування електронне.

Суб'єкти декларування могли надати пояснення, щоб технічні помилки не враховувалися як порушення. Своїм правом надати пояснення не скористалися тільки 25 посадових осіб. Пояснення надали в тому числі і міністри, народні депутати і судді.

Як повідомляла "ДС", в Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що рішення Конституційного Суду щодо невідповідності Конституції ряду норм антикорупційного законодавства не вплинули на роботу антикорупційних органів.

    Реклама на dsnews.ua