• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Нардепи можуть посилити покарання за примусове виселення з житла

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроєкт №4333, який посилює покарання за примусове виселення з житла в Україні

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні інформаційного управління Апарату ВР, передає "ДС".

Згідно з законом, незаконне виселення та вселення в житло у Кримінальному кодексі виокремили в якості кваліфікованого та особливо кваліфікованого складів порушення недоторканності житла.

Під час підготовки законопроєкту до другого читання члени комітету врахували пропозиції щодо зменшення межі штрафу, а також системно узгодили розміри санкцій за порушення недоторканості житла.

"Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкту закону прийняти його в другому читанні та в цілому", — сказано у повідомленні.

У редакції закону до першого читання передбачили, що незаконне виселення карається штрафом від 10 тисяч до 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тисяч — 255 тисяч гривень) або позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Якщо виселення вчинили за попередньою змовою групою осіб або службова особа чи із застосуванням насильства/з погрозою його застосування, за це загрожував штраф від 255 тисяч до 425 тисяч гривень або позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, Рада ухвалила цей закон у першому читанні на початку лютого.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua