• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нардепи оскаржили в КСУ законність виборів за пропорційною системою

Народні депутати направили до Конституційного Суду подання щодо відповідності Основному закону положення Виборчого кодексу, згідно з якими вибори народних депутатів проводяться виключно за пропорційною системою

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила в своєму Telegram-канал народний депутат від "Слуги народу", постійний представник Верховної Ради України в Конституційному Суді, передає "ДС".

"Народні депутати вважають, що вилучення із законодавства можливості проведення виборів за мажоритарною системою обмежує конституційні виборчі права громадян, а також "містить ознаки узурпації влади", — йдеться в повідомленні.

Крім того, оскаржений пункт прикінцевих та перехідних положень Кодексу, згідно з яким втрачав силу закон "Про вибори народних депутатів України".

Відзначимо, в грудні 2019 року Верховна Рада прийняла новий Виборчий кодекс, який, зокрема, передбачає, що на виборах народних депутатів України, на виборах обласних і міських рад (з 90 тисяч і більше виборців) передбачається застосування пропорційної виборчої системи.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua