• USD 27.7
 • EUR 33.4
 • GBP 38.5
Спецпроєкти

Нардепи продовжили заборону на конфіскацію іпотечного житла

Український парламент у другому читанні і в цілому підтримав закон №3640, поданий президентом Володимиром Зеленським, згідно з яким до 21 квітня 2021 року продовжено заборону на конфіскацію іпотечного житла, придбаного на валютні кредити

Верховна Рада продовжила заборону на конфіскацію іпотечного житла, придбаного на валютні кредити
Верховна Рада продовжила заборону на конфіскацію іпотечного житла, придбаного на валютні кредити / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Поправки, подані Зеленським на засіданні в середу, 16 вересня, підтримали 297 депутатів, передає "ДС" з посиланням на Обозреватель.

З них 214 голосів дала фракція "Слуга народу".

В цілому голоси фракцій і груп розподілилися наступним чином:

 • "Слуга народу" — 214;
 • ОПЗЖ — 27;
 • "Європейська солідарність" — 20;
 • "Батьківщина" — 3;
 • "За майбутнє" — 9;
 • "Голос" — 0;
 • "Довіра" — 15;
 • позафракційні депутати — 9.

Дія мораторію завершувалося 21 жовтня 2020 року. Депутати спочатку пропонували продовжити мораторій більш ніж на рік — до 1 січня 2022 року. Але Зеленський запропонував продовжити мораторій на півроку — до 21 квітня 2021 року.

"Президентом України запропоновано: 1) відстрочити втрату чинності Закону України "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого в якості забезпечення кредитів в іноземній валюті" до 21 квітня 2021 роки (18 місяців з дня набрання чинності Кодексом України з процедур банкрутства)", — йдеться у висновку комітету ВР з питань фінансової, податкової та митної політики.

Депутат Ніна Южаніна (фракція "Європейська солідарність") вказала, що закон скорочує мораторій з 1 року до 6 місяців.

"Що ви збираєтеся зробити за 6 місяців, щоб захистити громадян? Чи вистачить у вас можливостей через 6 місяців захистити громадян?", — сказала Южаніна.

За словами глави фінансового комітету Данила Гетманцева, цей закон — компроміс між інтересами громадян і банків.

Вперше мораторій прийняли ще в 2014-му, після різкого стрибка курсу долара, в результаті якого борги українців в гривневому еквіваленті зросли в кілька разів.

Чинний мораторій закінчується в жовтні 2020 року. Нацбанк звертався в Раду з проханням не голосувати за чергове продовження, так як це призведе до того, що банки не зможуть повернути роздані кредити під покупку нерухомості на загальну суму близько 29 млрд грн.

Крім того, в жовтні 2019 року запрацював новий кодекс про банкрутство, що передбачає механізм реструктуризації боргу іпотечних позичальників, який буде виконуватися в повному обсязі, тільки якщо скасують мораторій.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що деякі банки почали видавати іпотечні кредити громадянам за ставкою 10%.

  Реклама на dsnews.ua