• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Нардепи прийняли в першому читанні законопроєкт про військово-цивільні адміністрації в Україні

Реклама на dsnews.ua

В Україні вирішили створити військово-цивільні адміністрації, які покликані надати умови для забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації. Відповідний законопроєкт №9313 Верховна Рада прийняла в першому читанні на засіданні 2 вересня

За нього проголосували 240 народних депутатів, передає "ДС".

"Оbozrevatel" уточнює, що метою проєкту закону є визначення підстав створення військово-цивільних адміністрацій обʼєднаних територіальних громад. Документ, зокрема, передбачає внесення змін до Виборчого кодексу з урахуванням затвердження нового адміністративно-територіального устрою.

Так, в Законі України "Про військово-цивільні адміністрації" в статті 3 вирішили доповнити частину другу новим реченням такого змісту:

"Військово-цивільні адміністрації обʼєднаних територіальних громад, відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України територіям територіальних громад, можуть бути створені в разі встановлення Центральною виборчою комісією неможливості забезпечити підготовку і проведення місцевих виборів на окремих територіях".

Відзначимо, що на засіданні 1 вересня Комітет ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Раді прийняти за основу та скоротити терміни підготовки до другого читання відповідного законопроєкту.

Нардепи ж проголосували за прийняття законопроєкту за основу, з урахуванням запропонованих уточнень при підготовці до другого читання.

Нагадаємо, раніше народні депутати схвалили проєкт постанови про порядок денний четвертої сесії Верховної Ради України IX скликання.

    Реклама на dsnews.ua